Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, mavi onay işareti Twitter Blue dışındaki hesaplardan kaldırıyor

Twitter, mavi onay işareti Twitter Blue dışındaki hesaplardan kaldırıyor

Bundan sonra, yalnızca Twitter Blue'ya kaydolan hesaplar, kullanıcı doğrulandıktan sonra mavi onay işareti almaya uygun olacak.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, şirketin yakında tüm eski mavi onay işaretlerini hesaplardan kaldıracağını duyurdu. Doğrulanmış rozet olarak da bilinen mavi onay işareti, Twitter profilinde bir kullanıcının adının yanında görünür ve hesabın gerçek olduğunu ve ünlü veya tanınmış bir kişi gibi toplumdaki önemli bir kişiye ait olduğunu gösteriyor.

Bir tweet’te Musk, mavi işaretlerinin verilme şeklinin “yozlaşmış ve anlamsız” olduğunu söyledi. Bununla ne kastettiği veya şirketin neden doğrulanmış rozetleri kaldırdığı hakkında daha fazla ayrıntı vermedi.

Şu andan itibaren mavi onay işareti, yalnızca Twitter’ın ekstra özellikler sunan premium katmanı olan Twitter Blue’ya abone olan kullanıcılara verilecek. Twitter Blue için kayıtlar Pazartesi günü yeniden başladı. Özeellik, web kayıtları için aylık 8 ABD Doları ve iPhone veya iPad kayıtları için aylık 11 ABD Doları tutarında. Android kullanıcıları web üzerinden kaydolabilirler.

twitter gelişmiş arama

Twitter, web sitesinde mavi onay işaretlerine yönelik yeni yaklaşımı açıklıyor. Mavi onay işaretinin, “Twitter’ın belirli gereksinimlere göre bağımsız olarak doğruladığı, kamu yararına olan aktif, dikkate değer ve gerçek hesaplara” iliştirildiğini söylüyor. Ancak bundan sonra, yalnızca Twitter Blue’ya kaydolan hesaplar, kullanıcı doğrulandıktan sonra mavi onay işareti almaya uygun olacak.

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz