Ana SayfaSosyal MedyaUpps! YouTube, Resmi Chromebook Reklamını Spam Olarak Engelledi

Upps! YouTube, Resmi Chromebook Reklamını Spam Olarak Engelledi

-

YouTube son zamanlarda genelde herhangi bir açıklama yapılmaksızın videoları spam olarak otomatik olarak işaretleyen çılgın algoritması nedeniyle sürekli eleştiriliyordu. Ana şirket Google, Chromebook için yayınlanan resmi bir reklam yüzünden bu sorunu şimdi kendisi yaşıyor.

Genellikle diğer reklamlarla gösterilen promosyon, boş video işlemi kuralı yüzünden “Bu video, YouTube’un spam, aldatıcı uygulamalar ve dolandırıcılık politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırıldı” damgası yedi.

Google sorunu hızla düzeltti, fakat önce Redditors ve diğer YouTube kullanıcıları biraz eğlendiler.

YouTube, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için istenmeyen videoları kaldırmaya çalışıyor ancak başarıdan daha fazla eleştiri ile karşılaşmakta. Yalnızca birkaç gün önce, içerik oluşturucuları bir YouTube botunun videolarını ücretsiz hale getirdiğinden şikayetçi oldular. Bu ayın başlarında, iPhone X videolarından para kazanılmasını engelliyordu.

YouTube, bu sorunların olmadığını iddia ediyor, fakat sorun çıkartmaya devam ediyor. Ve şimdi ana firma bu sorunlarla yüz yüze geldi. Kullanıcılar, yalnızca algoritma sorunu ile Google karşılaştığı için bu sorunun düzeltilmesi için bir şeyler yapılacağını umabilirler.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here