Ana SayfaAkıllı TelefonUydu üzerinden Acil SOS artık İngiltere, Fransa, Almanya ve İrlanda'da yayında

Uydu üzerinden Acil SOS artık İngiltere, Fransa, Almanya ve İrlanda’da yayında

Uydu üzerinden Acil SOS, bugün Fransa, Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık'ta iPhone 14 serisinde mevcut. iPhone 14 kullanıcıları artık hücresel ve Wi-Fi kapsama alanı olmadığında acil servislere bağlanabilir.

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

ABD ve Kanada’da kullanıma sunulmasından yaklaşık bir ay sonra, Apple‘ın Uydu aracılığıyla Acil SOS özelliği artık iPhone 14 serisi kullanıcıları için İngiltere, Fransa, Almanya ve İrlanda’da mevcut. Hizmet, kullanıcıların hücresel ve Wi-Fi kapsama alanının bulunmadığı durumlarda acil durum hizmetlerine bağlanmasına olanak tanır. Kullanıcıların, telefonlarında Uydu aracılığıyla Acil SOS özelliğini kullanabilmeleri için iOS 16.1 veya sonraki bir sürümünü kullanıyor olmaları gerekir.

Arama anında hücresel bağlantı yoksa, yeni özelliğe doğrudan Telefon uygulamasından erişilebilir. Kullanıcılar, doğrudan arama ekranında, sizi durumunuzun ayrıntılarını doldurmanız için acil durum anketine götürecek olan Uydu aracılığıyla Acil Durum Metni düğmesini göreceklerdir. Tüm bunlar, yerel makamlarla temasa geçmek için Apple’ın geçiş merkezlerine gönderilecek.

“Uydu üzerinden Acil SOS, uydu üzerinden acil durum iletişimini daha erişilebilir hale getirir ki bu çok heyecan vericidir. Pratikte bu, cep telefonu kapsama alanı olmadığında ve acil yardıma ihtiyaç duyduğunda çok daha fazla kişinin 112’yi arayabileceği anlamına geliyor.

Bunun pek çok hayat kurtaracağına ve bu genellikle çok karmaşık kurtarmalarla uğraşan acil servislere önemli yardım sunacağına eminiz.” – Gary Machado, Avrupa Acil Numara Derneği CEO’su

Uyduları net bir şekilde görebilmesi için telefonu tutmanız için yönlendirileceksiniz. İlk mesaj konumu, acil durum anketi yanıtlarını, iPhone pil seviyesini ve kullanıcının Tıbbi Kimliğini içerecek ve transkriptler kullanıcının acil durum irtibat kişileri ile paylaşılacaktır.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakGsmarena

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz