Ana SayfaOyunUygun Fiyata Yeni Konsol Xbox Series S!

Uygun Fiyata Yeni Konsol Xbox Series S!

Xbox Series S isimli uygun fiyatlı bir oyun konsoluna hazır mısınız? Yakın zamanda yeni bir konsol tanıtımı olabilir.

-

Konsollarını sattırmak adına, her türlü çalışmayı yapan Microsoft’un rakibi çok güçlü. Rakip Sony belki çok konsol tanıtmıyor ama tanıttığında piyasayı alt üst ediyor. Microsoft farklı stratejiler yaparak dengeyi bozmak istiyor. Xbox Series S bu değişik stratejilerin bir ürünü olacak.

Son tanıtılan Xbox Series yani lakabıyla Project Scarlett sonrasında belirlenen yeni stratejiye göre, uygun fiyata da satılan bir konsol sunulacak. Uygun fiyata satılacak olan konsol satışların doğrudan yukarı seyretmesini sağlayacak.

İlginizi Çekebilir: Xbox X Serisi Canlı Canlı Görüntülendi!

Xbox Series S Geliştirici Kiti Gözüktü

Konsolun iddialarda boy göstermesinin nedeni Series X modellerine kadar dayanıyor. O dönem iki farklı kod ismi ortaya çıkmıştı. Bu kodlar bize farklı iki konsolu işaret ediyordu. Series X için iki versiyon beklerken tek konsol tanıtıldı.

Anaconda kod adı geçerli oldu ve tek bir konsol modeli geldi. Şöyle düşündük, iki kod adı var ama bir konsol geldi o zaman kod adı konusunda son anda karar verildi ve diğer isim seçilmedi. Bu görüş zamanla güçlendi çünkü Series X konsollarının anakart görselleri sızdı.

Görsellerde bir anakonda yılanının anakart üzerine motif olarak işlendiği anlaşılıyor. Bu da diğer kod adının seçilmediği ve Series X için farklı bir versiyonun da gelme ihtimali olmadığını ortaya çıkardı.

Xbox Series S

Tüm hikaye böyle. Peki, ikinci kod adı olan Lockhart neden tekrar gündemde. Çünkü Xbox Series S konsolu geliyor. Yeni elde edilen bilgilere göre bu kod adıyla özel bir konsol geliştiriliyor ve yakın zamanda geliştirici kiti yayınlanacak.

Geliştirici kitinin yayınlanması, konsol çıkmadan oyunların hazırlanması anlamına geliyor. Yeni konsolların uygun fiyatlı olacağını düşündüren ise sızan teknik bilgiler. Buna göre konsolda 4 teraflop değerinde GPU olacak. İşlemci de buna uygun olacak. Series X ise tam 12 teraflop GPU bulunduruyor. Ayrıca işlemci de çok daha iyi.

RAM miktarları da bu görüşü desteklemekte. Xbox Series S modelinde 7,5 GB RAM kullanılacağı belli oldu. Series X’e baktığımızda ise 13,5 GB RAM kullanıldığı görülmekte.

Sözün kısası daha uygun bir fiyatla, daha düşük özelliklere sahip olan bir konsol satışa çıkacak. Fiyat ne olacak? Konsol ne zaman satışa çıkacak? Bunları Microsoft paylaşacak.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here