Ana SayfaOtomobilVolkswagen Şarj İstasyonu Ağını Genişletiyor

Volkswagen Şarj İstasyonu Ağını Genişletiyor

Avrupa'da şarj sağlayıcılarını kendi çatısı altına toplayarak genişlemeyi hedefleyen Volkswagen'ın şarj pazarı şirketi Elli, bugün 400.000 şarj noktasına sahip.

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Elli, VW’nin Avrupa genelinde parçalanmış bir elektrikli araç şarj pazarına verdiği yanıttır. Şirket, mümkün olduğu kadar çok şarj sağlayıcısını ve markayı kendi çatısı altında toplamaya ve VW sahiplerine konumdan bağımsız olarak elektrikli araç şarj altyapısına basitleştirilmiş erişim sunmaya karar verdi. Bu amaçla yola çıkan şirket, Volkswagen sahiplerinin yararlanabileceği şarj istasyonu noktasını 400 bine kadar çıkardı.

Şirketin yeni ortakları arasında BP, IONITY, Enel, Ibedrola gibi isimler sayılabilir. En son eklenenler arasında Vattenfall tedarikçisinin Almanya, Hollanda, Norveç ve İsveç’teki 24.000 şarj istasyonu yer alıyor. Fastned, 1.000 DC hızlı şarj cihazı ile aynı zamanda bir ortaktır ve şimdi İngiltere, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa ve İsviçre’deki VW sahipleri ve Elli müşterileri, ağa kolayca erişebilir.

Elli, hizmetlerini yalnızca VW sahiplerine sunmakla kalmıyor, elektrikli arabası olan herkes kaydolabilir ve genişleyen şarj ağından yararlanabilir. VW veya Elli’nin Avrupa çapında 400.000 yeni şarj noktası eklemediğini, bunun yerine birçok farklı tedarikçiyi birleştirdiğini ve ilgili altyapılarına erişim kazandığını belirtmekte fayda var.

Elli’nin hizmetlerinden yararlanabilmek için Almanya’da kullanılan fiyat tablosu aşağıdaki gibidir:

elli volkswagen almanya tarifesi

Cupra, Skoda, Seat ve VW sahipleri Elli ağına doğrudan erişebilecekken, Audi sahipleri şimdilik şanssız. Yine de Elli’nin hizmetlerine kaydolup bu sorunu ortadan kaldırabilirler.

Elli, Avrupa’daki en büyük elektrikli araç şarj ağına erişimin yanı sıra elektrikli otomobil sahipliğiyle ilgili başka hizmetler de sunuyor. Şirket, maksimum 11 kW’ta şarj edebilen kendi elektrikli araç tipi şarj cihazını pazarlıyor. Şirket, bir adım daha ileri götürmek isteyen elektrikli araç sahipleri için evler için rüzgardan üretilen elektrik sunuyor. Almanya’da elektrikli araç sahipleri için devlet teşvikleri sayesinde Elli, CO2 azaltımı için yıllık 380 avroya kadar nakit ikramiye sunuyor.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz