Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp 3D avatarları sunmaya başladı

WhatsApp 3D avatarları sunmaya başladı

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

WhatsApp, Instagram, Facebook ve Messenger’da kullanıma sunulmasından aylar sonra, dünya çapındaki kullanıcıları için profil fotoğrafı veya özel çıkartma olarak kullanılabilecek 3D avatarları kullanıma sunmaya başladı.

Çarşamba günü, Meta CEO’su Mark Zuckerberg Facebook’ta avatarların WhatsApp’a geldiğini yazdı. Duyuru, ilk olarak Haziran ayında WhatsApp beta takipçisi WABetaInfo tarafından bildirilen aylarca süren bir beta testini takip ediyor.

Bir blog gönderisinde WhatsApp, kullanıcıların kişiselleştirilmiş avatarları profil fotoğrafı olarak kullanabileceklerini veya farklı duygu ve eylemleri yansıtan 36 özel çıkartmadan birini seçebileceklerini söyledi. WhatsApp’taki avatar çıkartmaları, Snap’in Bitmoji veya Apple’ın Memoji çıkartmalarına benziyor.

Popüler anlık mesajlaşma uygulamasının arkasındaki şirket, “Avatarınız, farklı saç stilleri, yüz özellikleri ve kıyafetlerin milyarlarca kombinasyonundan oluşturulabilen dijital bir versiyonunuzdur” dedi.

WhatsApp ayrıca, kullanıcıların zaman içinde aydınlatma, gölgeleme ve saç stili dokuları dahil olmak üzere stil geliştirmeleri alacağını söyledi.

Kullanıcılar, kullanıma sunulduktan sonra Ayarlar menüsüne giderek WhatsApp’ta avatarlarını oluşturabilecekler. Mesajlaşma uygulaması ayrıca, bir SSS sayfasında bulunan ayrıntılara göre, kullanıcıların sanal görünümlerini bir profil fotoğrafı olarak yapmalarına izin vermek için profil fotoğrafı ayarlarında bir “Avatar Kullan” seçeneğine sahip olacak.

2019’da Meta, Facebook ve Messenger’da Bitmoji tarzı 3D avatarları tanıttı. İlk sunum, Avustralya, Yeni Zelanda, Avrupa ve Kanada gibi pazarlarla sınırlıydı, ancak sosyal ağ devi daha sonra varlığını 2020’de ABD’ye genişletti. Instagram ayrıca Ocak ayı sonlarında avatarları aldı.

WhatsApp, basına şu anda WhatsApp’ınızın avatarını Instagram veya Facebook’ta kullanamayacağınızı ve Instagram veya Facebook’tan Meta avatarınızı WhatsApp’ta kullanamayacağınızı doğruladı. Bu, WhatsApp’ta bir avatar kullanmak için yalnızca WhatsApp’ta yeni bir avatar oluşturmanız gerektiği anlamına gelir.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz