WhatsApp aşırı bildirim yükünüzü azaltmak istiyor

WhatsApp, hem gruplar hem de bireyler için popüler bir mesajlaşma hizmetidir. Uygulamanın geliştiricileri yakın zamanda gruplar için üye sınırını 256’dan 1.024 kişiye çıkardı. Ancak bu, özellikle bir sürü bildirim alıyorsanız, sizin için pek de iyi bir gelişme olmayabilir. Daha az sayıda büyük grup bazen birkaç küçük gruptan daha iyi olabilir, ancak WhatsApp muhtemelen her zaman herkesten haber almak istemediğinizi anlar ve varsayılan olarak daha büyük grupları sessize almayı test eder.

Aktif bir katılımcı olup olmamanız önemli değil, çünkü bir avuç büyük gruba katılsanız bile, telefonunuz gelen mesaj sayısından sürekli olarak rahatsızlık verebilir. Bu tür grupları genellikle süresiz olarak manuel olarak sessize alırız, ancak WhatsApp şimdi süreci otomatikleştirmenin bir yolunu beta test ediyor.

WABetaInfo, WhatsApp’ın 2.22.23.9 beta sürümünün, 256’dan fazla katılımcıya sahip grupların varsayılan olarak otomatik olarak sessize alındığı yeni bir özelliğe sahip olduğunu bildiriyor. Bu, 256 üye eşiğini geçtikten sonra katıldığınız gruplar için geçerlidir. WhatsApp ayrıca 257. katılımcıyı karşıladıktan sonra grupları otomatik olarak sessize alır. Ancak isterseniz grubun sesini manuel olarak açabilirsiniz. Grup iyi yönetiliyorsa ve sohbete katılmayı umuyorsanız işe yarayabilir.

Büyük grupların davranışındaki bu değişiklik kademeli olarak yayılıyor, ancak şimdilik yalnızca birkaç beta test kullanıcısı buna erişebiliyor gibi görünüyor. Bu özellik oldukça kullanışlı ve mesajlaşma servisi bunun için bir zaman çizelgesi belirtmemiş veya özellik üzerinde çalıştığını henüz onaylamamış olsa da, yakında WhatsApp’ın kararlı sürümünün bir parçası olmasını bekliyoruz.

Bu arada WhatsApp, ilgili grupları WhatsApp içinde özel bir yere bırakmanıza izin veren yeni bir seçenek olan Toplulukları kullanıma sunmaya başladı. Bu, insanların her bir grupta yalnızca tek bir konuya odaklanmasını umarak, alakasız bildirimlerin miktarını azaltan başka bir faktör olabilir.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0