Ana SayfaSosyal MedyaWhatsapp’tan Sipariş Almaya Başlayınca Satışları 2 Kat Arttı

Whatsapp’tan Sipariş Almaya Başlayınca Satışları 2 Kat Arttı

-

Yalova’da kahvehane işleten Ali Kazım Köksal; masraf çıkardığı gerekçesiyle telsiz sistemini kaldırdı. Bunun yerine siparişleri Whatsapp üzerinden almaya başlayan kahvehane sahibinin satışları da 2 katına çıktı.

15 yıldır Yalova’da bir kahvehane işleten Ali Kazım Köksal isimli işletme sahibi; fazla masraf oluşturduğu gerekçesiyle telsiz sistemini kaldırdı. Bunun yerine Whatsapp’ı kullanmaya başlayan işletme sahibinin siparişleri de bu sistemle birlikte 2’ye katlandı. Teknolojiye uyum sağlayarak önce diyafondan telsize geçen ve daha sonra da maliyeti arttırdığı gerekçesiyle telsizden Whatsapp’a geçti.

Maliyeti düşürmek amacıyla Whatsapp’a geçen Ali Kazım Köksal; aslında bu sistemle birlikte dev bir adım atmış oldu. Anlık mesajlaşma yoluyla Whatsapp üzerinden siparişleri almaya başlayan Ali Kazım Köksal; satışları artınca çok şaşırdı. Herkesin cebinde bir akıllı telefon var diyen işletme sahibi; bu sistemi uygulamaya başladığımdan beri satışlarda ciddi artış oldu, bu sistemi kullanmaya başladığım için çok mutluyum dedi. Satışlarının % 50 arttığını ifade eden Köksal; hem maliyeti düşürdü, hem de karını 2’ye katladı.

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.