Ana SayfaİpucuWindows 11’de Görev Çubuğu Üste Nasıl Taşınır?

Windows 11’de Görev Çubuğu Üste Nasıl Taşınır?

Windows üzerinde yer alan görev çubuğu normalde standart ayarlarda ekranın aşağısında yer alıyor. Bazı değişiklikler yaparak görev çubuğu üste taşıyabilirsiniz.

-

Günümüzün dev yazılım ve teknoloji şirketi Microsoft, Windows 11’i piyasaya süreli kısa bir zaman oldu. Özellikle birçok kullanıcısı olan Windows 11, son günlerde oldukça popüler bir durumda. Windows üzerinde yer alan görev çubuğu normalde standart ayarlarda ekranın aşağısında yer alıyor. Bazı değişiklikler yaparak görev çubuğu üste taşıyabilirsiniz.

Dünyanın büyük bir geleni görev çubuğunu ekranın alt kısmında yer alıyor. Ancak yeni çıkan Windows 11 ile beraber ekranın üstüne taşımak gerçekten çok kolay. Görev çubuğunu üste taşıdığınız zaman herhangi bir sorunla karşılaşabilirsiniz, bu yüzden işlemi yapmadan önce iyice düşünmelisiniz.

Görev çubuğu içerisinde en çok kullandığımız uygulamalar yer alıyor. Özellikle arama motorları, programlar ve office programları yer alır.

görev çubuğu üstte
  • Regedit’i açın.
  • Computer\HKEY_CURRENT_USER\ Software\Microsoft\Windows\ CurrentVersion\Explorer\StuckRects3‘e gidin
  • Ayarlar değerini açın.
  • Vurgulanan değeri 01 olarak değiştirin.
  • Görev Yöneticisi üzerinden Windows Gezginini yeniden başlatın.

Düşünüyor olabilirsiniz: Windows 11 görev çubuğunu ekranın sola veya sağ tarafına taşımak mümkün müdür? Evet, “Ayarlar” anahtar değerini “00” (sol için) veya “02” (sağ için) değiştirerek. Ne yazık ki, görev çubuğu kullanılamaz hale gelir (2021’den itibaren) çünkü görev çubuğu simgeleri düzgün bir şekilde görünmez.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi güçlü bir araçtır. Yanlış kullanım sisteminizi dengesiz veya hatta çalışamaz hale getirebilir. Yine de, bu basit bir hackdir ve talimatları tamamen takip ederseniz, herhangi bir problem yaşamamalısınız. Daha önce Kayıt Defteri Düzenleyicisini kullanmadıysanız, okumayı düşünün.

Ayrıca bkz: Microsoft Windows 11 Çok Beğenildi!

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.