Xbox Patronu Phil Spencer Game Pass’e Zam ve Xbox’a Japon Yapımı AAA Oyunlar Geleceğini Açıkladı

21 Eylül ile 24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Tokyo Game Show 2023’e oyun sektöründen birbirinden önemli isimler katıldı. Microsoft da oyunlardan sorumlu olan ve Xbox’ın Başkanı konumunda bulunan Phil Spencer da bu isimlerden biriydi. Oyun sektörünün duayen isminden, gamerlar için bir iyi bir de kötü haber geldi. İyi haber Xbox’a Japon yapımı AAA oyunlar geleceği. Kötü haber ise Game Pass’e zam geleceği. Bunun için tarih verilmese de muhtemel zam çok gecikmeyecek.

Xbox Patronu Phil Spencer: Game Pass’e Zam Kaçınılmaz

Xbox ve oyun sektörü hakkında bir dizi açıklamaya imza atan Phil Spencer, Game Pass için yakın gelecekte bir zammın kaçınılmaz olduğunu deklare etti. Global enflasyona dikkat çeken Phil Spencer, bütün şirketlerin küresel sıkılaşma döngüsünden paylarına düşeni aldığının altını çizdi.

En güncel oyun haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

Personel işten çıkarmalarının yanı sıra bir dizi daha tasarruf tedbirine başvurmalarına rağmen; abonelere yönelik fiyat artışlarının da kaçınılmaz olduğuna vurgu yapan Spencer, ellerinden gelen minimum artışla yola devam etmek istediklerini söyledi.

Forza Motorsport 8 İle Abone Sayısı Artmaya Devam Edecek

Tokyo Game Show 2023’te kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Spencer; Starfield’ın çıkması ile yaşanan abone artışının Forza Motorsport 8 ile de devam etmesini beklediklerini ifade etti. Abone sayılarındaki artış trendinden memnun olduklarını vurgulayan Spencer, abonelerine verdikleri kaliteli hizmetin karşılığını orta ve uzun vadede abone sayısındaki ciddi artışlarla görmeye devam edeceklerini iddia etti.

Phil Spencer: Xbox’a Japon Yapımı AAA Oyunlar Gelebilir

Röportajında birbirinden önemli açıklamalara imza atan Spencer’ın bir diğer değindiği nokta da Japon oyunları oldu. Japon oyun endüstrisinin geleceği hakkında son derece olumlu olduğunun altını çizen Spencer, Xbox’a Japon yapımı AAA oyunlar geleceğini de ifade etti.

Game Watch ile yapılan röportajda Microsoft’un gelecek projeksiyonuna da kısaca değinen Spencer; Xbox Series X ve S ile Japonya’da büyük işler başarmak istediklerini belirtti. Japon oyuncuların kendileri için özel öneme sahip olduğunu deklare eden Spencer, Japon yapımı oyunlara da bu kapsamda ekstra değer verdiklerini söyledi.

Kaynak: https://exputer.com/news/industry/phil-pass-exclusive/

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0