Ana SayfaOtomobilXiaomi Mi Smart, Artık Bir Araba Markası

Xiaomi Mi Smart, Artık Bir Araba Markası

Bir rapora göre; Çinli teknoloji devi Air Purifier üreticisi SmartMi kendi akıllı arabalarını yapmayı planlıyor. Özellikle SmartMi, Çin'de Zhimi Teknolojisi olarak da anılıyor. Ve bir dizi akıllı ev ürünü/cihazı üretiyor. Şimdi kaynağımız Zhimi'nin uzmanlığını tüketici elektroniği ürünleri dışında ve otomobil endüstrisine genişletmeyi planladığını söyledi.

-

iOS 16 Artık Tüm iPhone’ların %81’inde Çalışıyor!

Apple'ın iOS'u, cihazlara erişmek için her zaman Android'den daha başarılı olmuştur. Apple, şüphesiz tüm cihazlarına...

Xiaomi’nin kaynaklarını akıllı araba projesine adadığını zaten biliyor olsak da yeni bir rapor; şirketin yan kuruluşlarından birinin otomobil pazarına da girmeyi hedeflediğini ortaya koydu.

Bir rapora göre; Çinli teknoloji devi Air Purifier üreticisi SmartMi kendi akıllı arabalarını yapmayı planlıyor. Özellikle SmartMi, Çin’de Zhimi Teknolojisi olarak da anılıyor. Ve bir dizi akıllı ev ürünü/cihazı üretiyor. Şimdi kaynağımız Zhimi’nin uzmanlığını tüketici elektroniği ürünleri dışında ve otomobil endüstrisine genişletmeyi planladığını söyledi.

Habere göre Zhimi, ilk modeli bir SUV olan yeni bir otomobil de üretmeye çalışıyor. Bu kaynaklar ayrıca, Zhimi’nin yeni projesinin ana şirketinin otomobil birimi olan Xiaomi Motors’tan tamamen bağımsız olacağını da ekledi. 

Ayrıca, yeni otomobil projesinin yönetimi de ana şirketten ayrı olacak da diyebiliriz. Ancak teknoloji devinden bir tür destek görmek şaşırtıcı olmayacak. Şu an itibariyle, markanın en iyi hava temizleyicileri; klimalar ve bu hat boyunca daha fazla ürün üretmesiyle tanındığı düşünüldüğünde planları oldukça uzak görünüyor.

-- Reklam --

WhatsApp, Sesli Durum Özelliği Getiriyor!

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarının başında gelen WhatsApp, kullanıcılarına Sesli Durum paylaşma özelliği getiriyor.Yeni gelen Android sürümü ile...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.
Kaynak36kr

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!