Ana SayfaAkıllı TelefonXperia 1 VI İçin İlk Bilgiler Paylaşıldı!

Xperia 1 VI İçin İlk Bilgiler Paylaşıldı!

-

iPhone 15 Pro Max, DXOMARK kamera testinde video alanında birinci, genel sıralamada ikinci oldu

Kamera incelemelerinde tanınmış bir otorite olan DXOMARK tarafından yapılan kapsamlı bir kamera değerlendirmesinde, iPhone 15...

Günümüzün en büyük teknoloji markalarından olan Sony’in yeni amiral gemisi modeli olan Xperia 1 VI modeli için ilk bilgiler paylaşıldı. Marka, yeni amiral gemisi modeli için ince eleyip sık dokuyor.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber akıllı telefon piyasasında gelişmeler hızla devam ediyor. Her büyük marka 2023 yılında piyasaya amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya sürüyor. Sony’de rakiplerinden geri kalmamak adına yeni amiral gemisini yıl sonuna kadar yetiştirmeye çalışıyor. Xperia 1 VI modeli için teknoloji dünyasında bazı bilgiler paylaşıldı.

Cihazın işlemci koltuğunda ise Android dünyasının en güçlü oyuncularından olması beklenen Snapdragon 8 Gen 3 yer alacak. Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen işlemci, 3,19 GHz saat hızına sahip bir Cortex-X4 prime çekirdeğe, 2,96 GHz saat hızına sahip beş Cortex-A720 performans çekirdeğine ve 2,27 GHz saat hızına sahip iki Cortex-A520 verimlilik çekirdeğine sahip olacak.

sony xperia 1 vı

Sony çıkardığı akıllı telefonlarla beraber ve sağladığı hizmetlerle beraber her zaman kalitenin adresi olmuştur. Zaten hali hazırdı birçok akıllı telefon kamera sensörünü üstlenen Sony, gelişmiş teknoloji ile beraber kendi akıllı telefonlarında da devrim yaratmak istiyor.

Teknoloji dünyasında yapılan haberlere göre, Sony Xperia 1 VI modeli 26-29 Şubat tarihleri arasında Barselona Fire Gran Via’da yapılması beklenen MWC 2024 etkinliklerinde resmen tanıtılacak. Yeni amiral gemisinin hangi pazarlarda çıkacağı konusunda bir bilgi paylaşılmadı.

Samsung Galaxy S23 FE’nin renk seçenekleri belli oldu

Yazarların grevi sona erdi, yayıncılar en popüler programlar için bonus ödemeyi kabul etti

Uzun süredir devam eden yazarlar grevi, Amerika Yazarlar Birliği ile Apple gibi yayın devleri de dahil olmak üzere büyük...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz