Ana SayfaİpucuYeğene Doğum Günü Mesajları

Yeğene Doğum Günü Mesajları

Küçüklüğümüzden bu yana özel günlerde ve doğum günlerinde aile büyüklerini arayıp sormak öğütlenir. Tabii ki bu durum sadece aile büyükleri için değil tüm aile bireyleri için geçerlidir. Bugünkü yazımızda sizlere yeğene doğum günü mesajları hakkında derleme listeledik.

-

Aile toplumun en küçük ve en önemli parçasıdır. Özellikle Türk kültüründe ailenin yeri çok daha önemlidir. Küçüklüğümüzden bu yana özel günlerde ve doğum günlerinde aile büyüklerini arayıp sormak öğütlenir. Tabii ki bu durum sadece aile büyükleri için değil tüm aile bireyleri için geçerlidir. Bugünkü yazımızda sizlere yeğene doğum günü mesajları hakkında derleme listeledik.

Büyük ailelerin en sevimli üyeleri torunlar ve yeğenlerdir. Özellikle bazı yeğenler tüm aile bireyleri tarafından büyük bir sevgi ile sevilir. Halalar, teyzeler, amcalar ve dayıların yeğenlerinin doğum gününü kutlaması çok meşhurdur.

Sizlerin de çok sevdiğiniz bir yeğeniniz varsa ona doğum gününde özel bir mesaj yazmak istersiniz. Listede yer alan mesajlarla yeğenleriniz doğum gününü kutlayabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Özellikle yeğeniniz ile aranızda uzaklık varsa bu mesajlar aranızı yakınlaştıracaktır.

yeğene doğum günü mesajları
 • Canım yeğenim, bugün senin doğum günün. Yani yıllar önce bu gün dünyaya geldin ve yaşamımıza güneş gibi doğdun. İyi ki doğdun canım yeğenim, seni çok seviyoruz. Senin varlığın bu hayattaki en değerli şeyimiz, nice mutlu yaşlara!
 • Hayatımızı anlamlandıran yeğenim, yeni yaşının da tıpkı senin gibi güzel olmasını dilerim. Mutlulukların ve iyiliklerin her zaman en iyisini hak ettiğini bilmeni isterim. Mutlu ve sağlıklı daha nice yaşlara!
 • Doğduğun gün daha dün gibi aklımda olsa da artık kocaman bir kız/oğlan oldun yeğenim. Fakat sen ne kadar büyüsen de her zaman bizim küçük bebeğimiz olarak kalacaksın. Seni çok seviyor ve doğum gününü mutlulukla kutluyorum yeğenim.
 • Sımsıcak gülüşün ile bizim her zaman neşe kaynağımız oldun. Teyzen ve dayın olarak doğum gününü kutlar, yeni yaşında her şeyin dilediğin gibi olmasını isterim.
 • Teyzesinin biricik yeğeni, sen benim doğduğundan beri her zaman canımdan bir parça gibi oldu. Seninle birlikte mutluluğu ve neşeyi tattık. Umarım sen de kendi yaşamında her zaman bizim gibi böyle mutluluk yaşarsın. Nice mutlu yıllara yeğenim!
 • Küçük prenses şimdi kocaman bir prenses oluyor. Yıllar geçse dahi sen her zaman prenses yeğenim olarak kalacaksın. Canım yeğenim, doğum günün kutlu olsun, her şey gönlünce olsun inşallah.
 • Canım yeğenim, sen dünyaya geldikten sonra bize yaydığın sevgin dünyadaki her şey oldu. Sana karşı o kadar büyük sevgi hissediyorum ki yaşamımıza güneş gibi doğdun. Canım yeğenim, doğum gününü içtenlikle kutlar, yeni yaşında her şeyin gönlünce olmasını dilerim.
 • Sen dünyaya geldikten sonra her şey biraz daha anlamlı ve mutlu olmaya başladı. Canım yeğenim iyi ki doğdun iyi ki bizim en tatlı yeğenimiz oldun.
 • Yeğenim dünyaya geldiğin sırada yüzünde kocaman bir gülümsemeyle bize merhaba demiştin. Keşke o gülümsemeyi sana gösterebilsem. Canım yeğenim, seni bize verdiği için Allah’a ne kadar şükretsem azdır. Her zaman yüzümüzü güldüren bir mutluluk kaynağı oldun. İyi ki doğdun, doğum günün kutlu ve mutlu olsun.
 • En büyük sevgim, yaşamda sadece sana karşı oldu canım yeğenim. Senin mutluluğun bizim için her zaman çok önemli bunu unutma. Yeni yaşında da her zaman gülmeni, mutlu olmanı ve kendine çok iyi bakmanı isterim. Doğum günün kutlu ve mutlu olsun!
 • Eski doğum günü kutlamaların, aileler hep bir arada olduğu için mutlu geçerdi. Canım yeğenim şimdi sen yanımızda yoksun diye biraz üzülüyoruz ama hala senin gibi iyi kalpli bir yeğene sahip olduğumuz için iftihar ediyoruz. Her şey yeni yaşında da gönlünce olsun, doğum günün kutlu olsun!
 • Henüz küçücüksün canım yeğenim, sen ne çok büyüdüğünü düşünsen de bizim gözümüzde hep küçük olarak kalacaksın. Zaman çok çabuk geçse de seni hep beşiğinde bizim gözlerimizin içine bakan değerlimiz olarak hatırlayacağız. Doğum gününü kutlar, yeni yaşında mutlu ve sağlıklı bir hayat yaşamanı dilerim canım yeğenim.
 • Güzel yeğenim, doğduğun anda etrafında pek çok kelebekler uçuşuyordu. O kelebekler daha sonra hiç yanımızdan ayrılmadı. Senin gibi bir yeğenimiz olduğu için ne kadar mutlu olsak ve kıvanç duysak azdır. Doğum günün kutlu olsun, nice kendin gibi güzel yaşlara canım yeğenim.
 • İyi ki doğdun benim güzel/yakışıklı yeğenim. Yaşamında bir sayı daha geride kalmasına rağmen bu kadar hızlı büyüyeceğin hiç aklımıza gelmezdi yeğenim. Şimdi sen başarılarla dolu bir yaşamın adımlarını atmaya devam ederken teyzen/dayın olarak seni hiç unutmuyor aklımızdan çıkarmıyoruz. Sen de birlikte yaşadığımız güzel anıları hiç unutma, doğum günün kutlu ve mutlu olsun.
 • Dünyadaki en değerli ve kıymetlim, iyi ki dünyaya geldin. Seninle her şey ayrı bir güzel oluyorken, sen olmadığında hiçbir şeyin keyfi ve eğlencesi olmuyor canım yeğenim. Mutluluğun da her zaman bahtın gibi güzellikler dolu olsun, doğum gününle birlikte yeni yaşın sana istediklerini gerçekleştirme şansı versin.
 • Canım yeğenim, her ne kadar bizim doğum günlerimizi hatırlamayıp zaman zaman unutsan da teyzesi/dayısı onu hiçbir zaman unutmuyor. Doğum günün kutlu olsun, yeni yaşında hayat sana mutluluklar getirsin biricik yeğenim.
 • Kocaman bir güneş gibi doğdun yıllar öncesinde. Küçücük bir kız ağlıyordu dünyaya gelişinde. Ancak sonra hiç ağlamadı çünkü her zaman mutlu olmayı ve etrafına neşe saçmayı bildi. Sevdiklerine de büyük mutluluklar yaşatan o minik kız bugün bir yaşına daha girdi. Gözümüzde her zaman küçüklüğünle hatırlamamanıza rağmen yeni yaşını kutlar ve tebrik ederiz. Canım yeğenim doğum günün sana her zaman olduğu gibi mutluluklar getirsin inşallah.
yeğene doğum günü mesajları
 • Melek yeğenim. Sen ne kadar çabuk büyüdün inan hiç anlamadık. Senin minikliğinden beri hayatımıza mutluluk saçmana bir türlü doyamadık. Yıllar çabucak geçip gitse de sen teyzenin/halanın gözünde her zaman küçük bir bebek olarak kalacaksın. Yeni yaşında mutluluk ve sağlık hep seninle olsun canım yeğenim.
 • Hayatımıza güneş gibi doğarak bizi her zaman mutlu etmeyi başardın. Her zaman iyi kalpli ve başarılı olmanla da seni tanıyan herkesin takdirini kazandın. Yeni yaşınla birlikte hayatında yeni bir dönem önünde uzanıyor. Mutluluğu ve sevgiyi her zaman eksiklik hissetmeden tadabilmen için her şey gönlünce olsun. Benim canım yeğenim iyi ki doğdun, nice nice yıllara!
 • Prensesler sadece masallarda değil bizim yanımızda da vardı. Prenses büyüdükçe başka dünyaları merak etti ve o yaşama doğru yolculuğa başladı. Teyzesi / halası olarak her zaman onun attığı adımların arkasından yürüdük. Canım yeğenim, doğum gününü de elbette unutmadık. Şimdi sen uzaklarda olsan da her zaman yanımızdaymışsın gibi hissetmeye devam edeceğiz. Doğum günün kutlu ve mutlu olsun!
 • Sen gittikten sonra her zaman aklımıza sende kaldı canım yeğenim. Ancak senin sesini bile duymak yüzümüzün gülmesine yeterli oluyor. Uzaklarda olsan da teyzeni / halanı asla unutma, seni ne kadar çok sevdiğimizi hep hatırla. Böyle bir sevinç ve mutluk içinde bir yaşına daha girmeni isteriz. Nice mutlu ve sağlıklı yıllara inşallah.
 • Bu tür doğum günü mesajlarını nasıl yazacağımı bilemesem de en sevdiğin dayın olarak sana gönlümden kopan bir hediye gönderiyorum. Mutlu olman için dünyadaki her şeyi yapacağımı unutmamanı isterim. Doğum günün her zamanki gibi neşene neşe katsın, yeni yaşında her şey gönlünce olsun.
 • Canım yeğenim, bugün gönlünden geçirdiğin ve dilediğin tüm isteklerin gerçekleşir inşallah! Bugün ve bugünden sonraki her günün istisnasız mutlulukla geçsin. Kalbimin parçası yeğenim, doğum günün kutlu ve mutlu olsun.
 • Yüce Allah’tan sana her zaman mutluluk vermesini isterim canım yeğenim. Mutluluk ve neşe güzel yüzünden eksik olmasın, en kötü gününde bile dayanma ve devam etme gücün olsun. Canım yeğenim doğum günün kutlu olsun.
 • Senin gibi temiz kalpli bir yeğenim olduğu için ne kadar sevinç dolu olsam azdır. Yeni yaşını en içten duygularımla kutlar ve hayatında her zaman başarılı ve mutlu olmanı isterim. İyi ki doğdun güzel yeğenim.
 • Yeğenlerin en güzeli! Doğum gününü kutlar, yeni yaşında mutlu, güzel, sağlıklı ve huzur dolu yılların olmasını dilerim. Teyzen/dayın/halan/amcan olarak her zaman ve her kararında yanında olduğunu bilmeni isterim. İyi ki doğdun güzel yeğenim.
yeğene doğum günü mesajları
 • Daha dün küçücük bir melekken şimdi büyük bir melek oldun güzel yeğenim. Yıllar çabucak gelip geçse de sen her zaman teyzesinin küçük meleği olarak kalacaksın. Yeni yaşında her şey gönlünce olsun, iyi ki doğdun canım yeğenim.
 • En güzel mutluluk, insanın sevdikleri ile bir arada olmasıdır. Canım yeğenim her ne kadar bizden uzaklarda olsan da senin mutluluğunla mutlu olmayı, saçtığın neşeyi uzaklardan hissetmeyi de öğrendik. Yeni yaşında mutluluk, sağlık ve huzur hep seninle olsun iyi ki doğdun.
 • Teyzesinin gülü, teyzesinin bir tanesi, doğum günün kutlu olsun. Daha nice mutlu ve sağlıklı yaşlara inşallah.
 • Şu hayatta eşsiz bir güzellik varsa o da kalbinde yer alan sevgidir. Yaşamın bundan sonrasında kalbinin güzelliği hayatının her alanına yansısın. Canım yeğenim doğum günün kutlu ve mutlu olsun.
 • Aslan yeğenim seninle dayı yeğen gibi değil de candan iki arkadaş gibi olduğumuz için çok sevinçliyim. Her zaman yanında olduğumu bilmeni isterim, iyi doğdun nice mutlu yaşlara!
 • Yeni yaşından sonra kalbinin güzelliği kadar güzel ve sevgi dolu bir yaşamın olsun. Hayatının her anında mutlu olman ve hayatı dolu dolu yaşaman dileğiyle, doğum günün kutlu olsun canım yeğenim.
 • Hayat sana her ne getirirse getirsin hiçbir zaman yüzünden gülümsemen eksik olmasın. Ger günün mutluluk tadında geçsin. Canım yeğenim, doğum gününü kutlar yeni yaşında huzur ve sağlık dilerim.

Whatsapp Mutluluk Sözleri

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.