Ana SayfaSosyal MedyaYouTube Hikayeler Özelliği Geliyor! Nasıl Kullanılır?

YouTube Hikayeler Özelliği Geliyor! Nasıl Kullanılır?

Ünlü video paylaşım platformu da bünyesine diğer sosyal medya devleri gibi Hikayeler özelliğini ekledi...

-

İlk olarak Snapchat tarafından sunulan Hikayeler (Stories) yakında ünlü video paylaşım platformu YouTube‘a da geliyor. Artık diğer sosyal medya platformlarından kaldırılmasını bekleyen otoritelere rağmen bu özellik lider video izlenme platformuna entegre ediliyor.

Instagram ve WhatsApp ve hatta Facebook‘un da Hikayeler özelliğini kullanması üzerine Google’ın sahibi olduğu YouTube da geçtiğimiz günlerde Reels adını verdiği model ile kendi Hikayeler özelliğini duyurmuştu. Ancak Reels ismini veda edelim. Çünkü bu işlevsellik şimdi Hikayeler (Stories) olarak adlandırılıyor ve son zamanlarda genişletilmiş bir test versiyonu olarak daha çok insana yayılıyor.

Geçtiğimiz yıl Reels yalnızca 10.000’den fazla abonesi olan içerik oluşturucuların kullanımına sunulmuştu ve bunun hala bir limit olup olmadığı belli değildi. Ancak bunu YouTube uygulamanızın en üst bölümünde görebilirsiniz.

YouTube Hikayeler Özelliği Geliyor! Nasıl Kullanılır?

Formatın kendisi Instagram‘a benziyor ama aslında Snapchat‘deki orijinalini taklit etmek için yaratıldı. YouTube’da hizmetlerin markalaşması için kullanılan renk göz önüne alındığında anlamlı bir renk olarak Hikayeler’i yaratan hesapların avatarları etrafında kırmızı bir halka var. Şu anda hikayeleri yorumlayamaz veya yanıtlayamazsınız. Ancak bu durum tabii ki gelecekte değişebilir.

Bir hikaye oluşturmak için sağ üstteki Video ekle simgesini seçip Hikaye seçeneğini belirleyin. Bunun şu anda sınırlı bir yayınlanma aşamasında olduğunu unutmayın. Bu düğmeyi henüz göremeyebilirsiniz.

YouTube’un Hikayeler özelliğine gerçekten ihtiyacı var mı?

Bunun cevabını sadece zamanın verebileceğini düşünsek de sizin de yorumlarınızı bekliyoruz…

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here