Ana SayfaAndroid HaberleriYouTube'un yeni ana ekran widget'ları yayında

YouTube’un yeni ana ekran widget’ları yayında

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Google’ın yeniden tasarladığınız Material You ile, şirketin kendi uygulamalarının çoğu (ve hatta bazı üçüncü taraf uygulamaları), widget’larına biraz daha özen göstermeye başladı. Diğerleri ilk kez widget’lara girdi. Ne de olsa, uygulamaları daha hızlı ve daha kolay kullanılabilir hale getirebilirler. Ayrıca, Android’in sistem çapında yeni keşfedilen tema oluşturma yetenekleri sayesinde, çalışırken güzel de görünebilirler. YouTube, widget’larla sallanan kalabalığın arasında yer alıyor ve artık herkes kullanabilir.

Geçen aydan beri YouTube’un birkaç yeni ana ekran widget’ını test ettiğini biliyoruz – videoları ana ekranınızdan özel bir görünüm aracılığıyla izlemeyi umuyorsanız, bunun için yine de resim içinde resim (PIP) gerekir. Bunun yerine, bu widget’lar, uygulamanın belirli temel bölümlerine, önce gerçekten açmaya gerek kalmadan erişmek için yalnızca kısayollardır.

Biri yalnızca bir arama çubuğu olan ve diğeri yukarıda bahsedilen arama çubuğunun altına dört hızlı işlemden oluşan bir satır ekleyen toplam iki widget’ımız var. Görünüşe göre ne yaparsan yap arama çubuğu ortalıkta dolanıyor.

Hızlı işlem widget’ının düğme çubuğunda Shorts kısayolları, abonelikleriniz, kitaplığınız ve ana sayfanız bulunur.

Widget’ın kendisi, onu son gördüğümüz zamana kıyasla biraz değişti, çünkü mikrofon düğmesi artık yok, bu da sesli arama olmadığı anlamına geliyor.

Pixel sahiplerinin YouTube 17.46.37 sürümüyle (APK Mirror aracılığıyla) yenilenen widget’ları gördüklerini bildiriliyor, ancak bu sürümden bu yana bir dizi güncelleme yayınlandı. Hâlâ yalnızca üç düğmeli bir hızlı işlemler widget’ı gösteren cihazlarımız var, bu yüzden çoğumuzun gerçekten geçtikten sonra sabırsızlıkla bekleyecek birkaç ince ayarı daha olacak gibi görünüyor.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz