Ana SayfaOtomobilZeekr 001, 2023'te Avrupa'ya geliyor

Zeekr 001, 2023’te Avrupa’ya geliyor

Geely Auto'nun premium EV markası Zeekr'in, bu ayın sonunda yapılacak resmi bir duyuruyla 2023'te belirli Avrupa pazarlarına girmeyi planladığı bildiriliyor.

-

OnePlus, iki yeni PC monitörünü duyurdu

OnePlus, 12 Aralık'ta Hindistan'da iki yeni oyun monitörünü piyasaya süreceğini duyurdu.İki modelden biri, 27 inçlik...

Avrupa, Çinli otomobil üreticileri için giderek daha ilginç bir pazar haline geliyor. Zeekr, Avrupa genelinde seçili pazarlara girişini duyuran en son marka, şirketin CEO’su An Conghui’ye göre, karar Kasım ayının sonundan önce resmi hale getirilecek.

Onay, ilk elektrikli MPV olan en yeni Zeekr 009’un piyasaya sürülmesi sırasında geldi. Şirket, Avrupa stratejisini planlamanın son aşamalarında ve Zeekr 001 liftback ile satışa başlayacak. XPeng ve Nio’nun ardından şirket büyük olasılıkla Almanya, Norveç, İsveç ve belki Fransa ve Hollanda’da satışlara başlayacak.

Duyurunun ilginç yanı, Zeekr’in Avrupa için özel olarak tasarlanmış arabaları satmak istemesi, şirket bir elektrikli sedan ve orta boy SUV geliştirmeyi planlıyor. Her iki otomobil de Avrupa spesifikasyonlarını ve güvenlik yönetmeliklerini karşılayacak şekilde tasarlanacak.

Zeekr, Çin serisinde en az altı modele sahip olmayı planlıyor ve Avrupa için tasarlanan iki otomobil sonunda 2024’te pazara girecek.

Zeekr’in sahibi olan Geely, Zeekr’i Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda ayrı bir şirket olarak listelemeyi planladığını duyurdu. Teklif kabul edildi ancak henüz bir zamanlama açıklanmadı.

Yakın zamana kadar, Zeekr sadece bir elektrikli otomobil üretiyordu – 001. Zeekr 009, şirketin elektrikli otomobil portföyüne henüz yeni katıldı. Sadece bir model dizisine rağmen, şirket sadece Ekim ayında 10.109 adet sattı. 009’un üretimi başlayıp tam kapasitesine ulaştığında, Zeekr’in 2025 yılına kadar yıllık 650.000 EV (elektrikli otomobil) satış hedefine ulaşması gerekiyor.

Zeekr, Geely Holding ve Geely Auto’ya ait geniş şirket ve marka portföyünün bir parçasıdır. Diğer markalar Volvo, Polestar, Lotus, Lynk & Co, Geometry, Proton ve LEVC’dir. Üstelik Geely, Smart’ın yüzde 50’sine ve Aston Martin ve Mercedes-Benz’de azınlık hisselerine sahip.

-- Reklam --

Netflix mobil uygulamasına yedi yeni oyun geliyor

Netflix, Android ve iOS için mobil uygulamasında oyun portföyünü istikrarlı bir şekilde genişletiyor ve kataloğa yedi yeni ekleme var....
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz