Ana SayfaOtomobilAion Hyper SSR Nihayet Üretime Giriyor

Aion Hyper SSR Nihayet Üretime Giriyor

Aion öve öve bitiremediği Hyper SSR'ını nihayet üretime girdirmeyi başardı. 0-100'e 1.9 saniyede ulaşan hiper elektrikli otomobil, 187 bin dolardan başlayacak.

-

Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 3’ü 24 Ekim’de Duyuracak!

Qualcomm, kullanıcılaraına muhteşem bir deneyim ve performans sunacak olan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin...

Dünyanın en hızlı elektrikli arabalarına karşı rekabet etme hırsıyla Çin’den gelen ilk elektrikli hiper otomobil, Aion’un tesisinde düşük hacimli bir üretime girdi. Üreticiye göre Aion Hyper SSR, 900 kW (1.225 hp) güç aktarma organı ile birlikte geliyor ve 0’dan 100 km/sa hıza yalnızca 1,9 saniyede ulaşabilir.

Dramatik görünümlü Aion Hyper SSR, geçen yıl ilk kez tanıtıldığında büyük ilgi uyandırmıştı. Özellikle arkasındaki şirket, genç müşterileri hedef alan ucuz ve neşeli elektrikli araçlar üretmesiyle tanındığından beri.

Son fotoğraflar Aion üretim tesisinde çekilmiştir ve açıkça düşük hacimli bir üretim hattını göstermektedir. Sürpriz değil, Hyper SSR, marka ve daha lüks elektrikli otomobil satmaya yönelik yeni stratejisi için bir halo aracı olacak.

aion hyper ssr uretime giriyor

Şirket, Hyper GT elektrikli sedanını çoktan tanıttı. Hyper SSR’den farklı olarak sedan, 340 hp ve 434 Nm tork sağlayan tek bir elektrik motoruyla geliyor. Sedan’ın hüneri, 0.19’luk ultra düşük sürtünme katsayısıdır, bu da onu Lightyear Zero’nun üretime geçememesinden sonra onu en aerodinamik seri üretim otomobili yapıyor.

Ayrıca bkz: GAC Aion, Hyper SSR’ın Performans Testine Başladı

Hyper SSR düşük hacimlerde üretilecek ve satılacak ve fiyatı bunu oldukça açık bir şekilde yansıtıyor – temel versiyonun fiyatı 187.000 $ ve Ultimate yarış pisti versiyonu 244.000 $ olarak geliyor. Önemli miktarda para, ancak performans kanıtlanırsa ve şirket arabaları söz verildiği gibi teslim ederse, bu çok iyi bir pazarlık olacaktır.

aion hyper ssr uretime giriyor

Aion, Hyer SSR otomobilinin zamanında geleceği konusunda kararlı ve fotoğraflar da gerçekten öyle olduğunu gösteriyor. Prototipi üretim modeliyle karşılaştırdığımızda özellikle ön kısımda ufak tefek değişiklikler görebiliyoruz ama yine de agresif görünümlü bir araç. Üretim modelinin içini göremiyoruz ancak direksiyon tıpkı prototipteki gibi görünüyor.

Hangi açıdan bakarsak bakalım, 900 kW veya 1.225 hp çok fazla güç ve 244.000 $’a bile bu araba yerleşik süper otomobil pazarını bozma potansiyeline sahip. Batılı müşteriler bilinmeyen bir markayla pek ilgilenmezken, Çinli alıcılar ham performansla daha çok ilgileniyor ve Aion Hyper SSR’nin fazlasıyla sahip olmayı vaat ettiği şey de bu.

-- Reklam --

Motorola Razr 40 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Motorola, Razr 40 Ultra ile beraber uygun fiyatlı bir kapaklı katlanabilir telefon duyurdu. Motorola Razr 40 olarak adlandırılan bu...
Cemre Yılmaz
Cemre Yılmaz
Dijital reklamcılığın yanında web site ve gelişimlerini ilgilendiren her aracın uzmanı olmak için gelişen bir teknoloji meraklısıyım. Freelancer olarak yazar ve editörlükle de ilgilenmekteyim.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
Captcha kullanıcı puanı başarısız oldu. lütfen bizimle iletişime geçin!