Ana SayfaAndroid HaberleriAndroid 12 AOSP Sürümü 4 Ekim'de Geliyor

Android 12 AOSP Sürümü 4 Ekim’de Geliyor

Geçtiğimiz yıllarda, AOSP yayın tarihi, Pixel telefonlar için yeni Android sürümlerinin kararlı sürümüyle aynı zamana denk geliyordu ve Android 12'de de durum böyle olacak. Pixel telefonların Android 11'i aldığı tarihle aynı olacak.

-

Qiyuan elektrikli sedan A07’yi tanıttı

Çin otomotiv sektörünün önde gelen oyuncularından Changan Automobile, kısa bir süre önce yeni alt markası...

Google, geçen hafta Android 12′nin son beta sürümünü yayınladı ve şimdi ise güvenilir bir kaynak Android 12 kaynak kodunun ayrıntılarını içeren dahili bir Google belgesini paylaştı ve 4 Ekim’de Google’ın Android Açık Kaynak Projesi‘nde (AOSP) yayınlanacak.

Geçtiğimiz yıllarda, AOSP yayın tarihi, Pixel telefonlar için yeni Android sürümlerinin kararlı sürümüyle aynı zamana denk geliyordu ve Android 12‘de de durum böyle olacak. Pixel telefonların Android 11’i aldığı tarihle aynı olacak.

Google kaynak kodunu AOSP’de yayınladıktan sonra, Samsung, Xiaomi ve Motorola gibi şirketler yeni Android sürümünü kendi yazılım görünümlerine uygulayabilecek. AOSP çıkış tarihinin henüz Google tarafından resmi olarak onaylanmadığını belirtelim.

Bu arada geçen ayın sonlarında Samsung, Galaxy S21 serisi için Android 12 tabanlı One UI 4.0 beta’nın gelişini resmen duyurdu. Bir kaynak, beta girişiminin Ağustos ayı sonlarında başlayabileceğini bile açıkladı.

Ayrıca bkz: Android 12.1 Güncellemesi Şimdiden Gündemde!

Apple, tüm iPhone’lar için güncellenmiş iOS 17.0.2 sürümünü yayınladı

Apple, tüm uyumlu iPhone modelleri için iOS 17.0.2'nin güncellenmiş bir sürümünü yayınlayarak kullanıcıların endişelerine hızlı bir şekilde yanıt verdi....
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.
KaynakTwitter

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz