Ana SayfaAndroid HaberleriAndroid Auto'nun Yeni Arayüzü Övgü Topluyor!

Android Auto’nun Yeni Arayüzü Övgü Topluyor!

Android Auto son güncellemeyle, yeni, basit, minimalist ve akıcı bir kullanıcı arayüzü vaat ediyor. Google, ekran boyutuna ve en boy oranına bağlı olarak çok sayıda widget görüntüleyen bölünmüş ekranlı bir kullanıcı arayüzüne sahip.

-

KG Mobility, Elektrikli Torres EVX modelini tanıttı

Eskiden SsangYong Motor olarak bilinen KG Mobility, ilk elektrikli aracı Torres EVX'i tanıttı. Bu isme...

Bu yılın başlarında Google, yeni Android Auto için tamamen yeni bir kullanıcı arayüzü sergilemişti. Şüphesiz yeni ve aerodinamik kullanıcı arayüzü oldukça ilginç görünüyor. Yeni tasarıma yeni bir çok sütunlu tasarımın dahil edilmesi de kullanılabilirliği önemli ölçüde artırıyor.

Google daha önce yeni kullanıcı arayüzünün 2022 yazında herkesin kullanımına sunulacağını belirtmişti ancak şirket bu sözünü yerine getirememişti. Fakat Google nihayet güncelleme yayınlamaya başladı.

Android Auto son güncellemeyle, yeni, basit, minimalist ve akıcı bir kullanıcı arayüzü vaat ediyor. Google, ekran boyutuna ve en boy oranına bağlı olarak çok sayıda widget görüntüleyen bölünmüş ekranlı bir kullanıcı arayüzüne sahip.

Ayrıca kullanıcı arayüzünün her tür ekranı benimsemesini sağlayan bir Otomatik yeniden tasarlama işlevini de bünyesine katmış; portre, manzara ve ultra geniş. Yeni UI haritası, sürücünün erişilebilirliği için de geliştirildi. Android 12L’deki uygulama yuvasına oldukça benzeyen yeni uygulama yuvası kalıcı ve uygulamalar arasında geçişi kolaylaştırıyor.

android-auto

Multimedya kartının boyutu artık dinamik olarak değişebiliyor. İçine daha şık bir tasarım daeklendi. Google, Android Auto’nun Material You renk temasıyla uyumluluğundan da bahsetti. Saat alanına basarak artık durum sembollerine ve bildirimlere uygun tek bir yerden erişebilirsiniz.

Ancak sistemin kararlı sürümünün genel beta sürümünden sonra geldiği göz önüne alındığında, tam kararlı sürümün önümüzdeki haftalarda gerçekleşmesini bekliyoruz.

Yeni arabanız kablosuz Android Auto’yu destekliyor mu?
Hemen öğrenin…

Xiaomi Redmi Note 13 Pro Plus, 200MP ana kamera ve Dimensity 7200 Ultra ile tanıtıldı

Xiaomi bugün erken saatlerde Çin'de Redmi 13 serisini tanıttı. Seri üç modelden oluşuyor: Redmi Note 13, Note 13 Pro...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz