Ana SayfaİpucuAndroid için en iyi 5 ses kaydedici uygulaması

Android için en iyi 5 ses kaydedici uygulaması

-

Star Wars Jedi: Survivor Tanıtıldı!

Günümüzün en büyük kurgu evrenlerinden birine sahip olan Star Wars serisini bilmeyen yoktur. Özellikle oyunları...

İster hızlı bir not almak, ister bir ders kaydetmek veya grup pratiğinizi tekrar dinlemek istiyorsanız, telefonunuza ses kaydetmenin birçok nedeni vardır. Çoğu bütçeli ve birinci sınıf Android telefon, işi yapabilen yerleşik bir seçeneğe sahiptir, ancak arzulanan bir şey bırakırlar – kötü bir arayüz veya ses geliştirme özelliklerinin eksikliği.

Üçüncü taraf bir alternatif indirebilirsiniz, ancak sizin için en iyisini bulmak için yaratıcı bir şekilde “ses kaydedici” olarak adlandırılan bir uygulama denizi arasında sıralama yapmak zorunda kalmamalısınız. Mevcut güçlü ses kayıt uygulamaları sıkıntısı yoktur. Bazıları ses geliştirme, sessiz atlama ve gerçek zamanlı transkripsiyon gibi özelliklere sahiptir.

Bunu göz önünde bulundurarak, Android telefonunuzdaki yerleşik kaydedicinin yerini alabilecek en iyi Android uygulamalarından bazılarını burada bulabilirsiniz.

Otter

Otter, lazer odaklı üretkenliğe odaklanan güçlü bir ses kayıt cihazıdır. Gerçek zamanlı transkripsiyon ile kaydeder ve içe aktarılan ses ve videoyu kopyalar. En iyi özelliklerin çoğu bir aboneliğin arkasında kilitli olsa da, TXT dosyası olarak ücretsiz olarak dışa aktarılabilen ayda beş saatlik (konuşma başına maksimum 30 dakikalık transkripsiyon süresi ile) deşifre edilmiş kayıtlara erişebilirsiniz. Ayrıca Google Meet, Microsoft Teams ve Zoom toplantılarına katılabilir ve notlar alıp katılımcılarla paylaşabilirsiniz.

Aboneliğin buna değer olduğuna karar verirseniz, bunları PDF, DOCX veya SRT dosyaları olarak dışa aktarma yeteneğinin yanı sıra her ay 20 saate kadar (görüşme başına 90 dakika) daha büyük bir deşifre süresi havuzu elde edersiniz. Ayrıca, çeşitli oynatma hızları (0,5x’ten 3x’e kadar) ve kayıtları dinlerken sessiz atlama, sınırsız konuşma geçmişi ve AI’nın adları, kısaltmaları ve jargonu daha iyi anlamasını sağlamak için 100 ad ve 100 başka terim ekleme yeteneği elde edersiniz.

İşletmeniz veya okulunuz Otter kullanıyorsa, Zoom toplantıları için canlı notlar ve altyazılar ve Dropbox’tan ses/video dosyalarının ve Zoom’dan bulut kayıtlarının otomatik senkronizasyonu gibi başka kullanışlı özellikler de vardır. Ancak, Otter bu entegrasyonlar olmasa bile yine de tavsiye edilmeye değer.

Ses veya videodan hızlı bir şekilde not almanız gerekiyorsa, Otter istediğiniz uygulamadır. Ses kalitesi ayarları olmamasına rağmen, özellikle sesi metne dönüştürüyorsanız, bu büyük bir sorun olmamalıdır.

Otter: Transcribe Meeting Note
Kullanıcı Puanı: 4.3

Dolby On

Dolby On, amatör ve profesyonel müzisyenlere yöneliktir. Onu diğer uygulamalardan ayıran şey, sesinizi bir ses kabininde kaydettiğiniz gibi ses çıkaran yerleşik Dolby geliştirmesidir. Aynı zamanda bu listedeki video kaydeden ve canlı yayın yapmanıza olanak tanıyan tek uygulamadır, üstelik aynı ses geliştirmesine sahiptir.

Uygulama, temel bir düzenleme paketine ve doğrudan sosyal medyaya, ayrıca YouTube ve Sound Cloud’a yükleme özelliğine sahiptir. Müziğinizi bir üst seviyeye taşımak istiyorsanız Dolby On tam size göre olabilir.

Dolby On: Record Audio & Music
Kullanıcı Puanı: 4.5

Easy Voice Recorder

Easy Voice Recorder, gürültü ve yankı azaltma gibi kullanışlı özelliklerin yanı sıra genel kayıt senaryoları için ayarlanmış mikrofon profillerine erişmenizi sağlar. Ana ekrandan veya uygulama çekmecesinden bir kayıt başlatmak için uzun basma kısayolu bile var.

En iyi olmaya çalıştığı tek bir özelliği olmasa da, kötü bir şey yapmıyor ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Yerleşik kayıt uygulamasının bir sonraki sürümünün planı gibi geliyor.

Easy Voice Recorder
Kullanıcı Puanı: 4.5

Voice Recorder & Audio Editor

J Labs Ses Kaydedici kullanmak bir zevktir. Kullanıcı deneyimi söz konusu olduğunda, başka hiçbir kayıt cihazı uygulaması bu kadar basit veya eğlenceli değildi. UI, kontrollerden herhangi birini kullandığınızda (isteğe bağlı) tıklama sesleri ile tamamlanmış, eski bir kaset kaydedici gibi düzenlenmiştir. Kaydedici için sekiz dış görünüm, düzinelerce kaset dış görünümü vardır ve ses dosyasının logosu, kaydınızda kullandığınız kaset dış görünümüyle eşleşir. Ayrıca bandı çıkararak da tasarruf etmiş olursunuz.

Estetiğin dışındaki özellikler oldukça sadedir, yalnızca kayıt kalitesini (örnekleme hızı), dosya türünü (MP3 veya WAV) değiştirmenize ve konumu kaydetmenize izin verir. Sınırsız görünüm, reklamsız bir arayüz ve başka hiçbir şey sunan premium üyelik planından fazla bir şey beklemeyin. Ancak, eğlenceli bir şey istiyorsanız ve herhangi bir özel özellik aramıyorsanız, bu uygulama denemeye değer.

Voice Recorder & Audio Editor
Kullanıcı Puanı: 4.4

Bir uygulama seçin ve kayıt alın

Ana ilgi alanınız üretkenlik, ses geliştirme özellikleri veya yalnızca ilginç bir kullanıcı arayüzü olsun, seçeneklerimiz sizi kapsıyor. Zevklerinizle örtüşen uygulamayı indirin ve kayıt alın.

-- Reklam --

Android telefonunuzda indirilenleri nasıl bulabilirsiniz?

Web'de gezinmek bir yaşam biçimi olduğundan, dosya indirmek çoğumuzun yaptığı düzenli bir günlük etkinliktir. Müzik, fotoğraf veya video olsun,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz