Ana SayfaİpucuAndroid telefonunuzda indirilenleri nasıl bulabilirsiniz?

Android telefonunuzda indirilenleri nasıl bulabilirsiniz?

-

Spotify, 205 Milyon Premium Aboneye Ulaştı!

Spotify, 2022'nin son çeyreği için mali raporunu yayınladı. Spotify, 2023 yılının başıyla beraber toplamda 250...

Web’de gezinmek bir yaşam biçimi olduğundan, dosya indirmek çoğumuzun yaptığı düzenli bir günlük etkinliktir. Müzik, fotoğraf veya video olsun, en iyi Android telefonlar rastgele dosyalarla karışabilir. Göz açıp kapayıncaya kadar, iki kez düşünmeden birden fazla indirme yapmış olabilirsiniz.

Ancak bunları daha sonra görüntülemeniz veya silmeniz gerekirse ne olur? Nereye bakacağınızı bilmiyor olabilirsiniz veya bu dosyaları çok sık kontrol etmiyor olabilirsiniz. Her durumda, indirmelerinizi düzene koymak ve fazladan depolama alanı oluşturmak için yönetmek iyi bir fikirdir.

İndirmelerinizi bulmak için yerleşik dosya yöneticisi nasıl kullanılır?

İhtiyaçlarınıza uygun olanı bulmanızı sağlayan birden fazla üçüncü taraf dosya yöneticisi Uygulaması mevcuttur. Ancak, daha fazla Android cihaz üreticisi, indirmelerinizi verimli bir şekilde yönetmenize yardımcı olmak için Files by Google uygulamasını önceden yüklüyor. Samsung, tescilli dosya yöneticisini Samsung Galaxy akıllı telefonlarında sunar, ancak bu her cihaz üreticisi için geçerli olmayabilir.

Files by Google uygulamasına çoğu Android cihazda kolayca erişilebilir, bu da onu mükemmel bir evrensel dosya yönetimi çözümü haline getirir. Bu, birleşik bir kullanıcı deneyimi ve tüketici için bir kazan-kazan olan tanıdık arayüzün korunmasına yardımcı olur.

İndirmelerinizin Dosyalar uygulamasında nerede olduğunu hızlı bir şekilde bulmak için aşağıdakileri yapın:

 1. Dosyalar uygulamasını açın, ardından İndirilenler kategorisine dokunun. Varsayılan olarak, indirdiğiniz her dosyayı Tümü sekmesinde gösterir.
 2. Yalnızca belirli bir klasördeki dosyaları görmek için İndir sekmesine dokunun.

Bazı üçüncü taraf web tarayıcıları, uzantı türüne veya klasör konumuna göre görüntü dosyalarına farklı davranabilir. Örneğin, bir sosyal medya web sitesinden indirdiğiniz bir görsel, İndirilenler yerine Görseller kategorisinde listelenebilir. Dosyalarınız orada olmaları gerektiğini bildiğiniz halde görünmüyorsa, onları bulamamanızın nedeni bu olabilir.

İndirmelerinizi bulmak için dahili depolamanıza nasıl erişilir?

Bu yöntem, cihazınızın klasör hiyerarşisinde manuel olarak gezinmeyi içerir ve indirme işlemleriniz üzerinde size daha fazla kontrol sağlar. Ayrıca dosyaları herhangi bir yere taşıyabilir veya herhangi bir yerden kopyalayabilirsiniz; bu da düzenli ve düzenli kalmanıza yardımcı olabilir.

Dahili depolama alanınıza göz atarak İndirme klasörünü bulmak için aşağıdaki adımlara göz atın:

 1. Dosyalar uygulamasını açın, ardından Gözat sekmesinde ekranın alt kısmına doğru aşağı kaydırın.
 2. Depolama cihazları bölümünün altında, Dahili depolama öğesine dokunun.
 3. Bulun ve ardından İndirme klasörüne dokunun.
 4. Artık en üstte İndirme klasörü için bir kısayol sekmesi yerine Dahili depolama > İndir gösteriliyor. Her iki yöntem de sizi indirilen dosyalarınıza getirir. Ancak bu, dahili depolama alanınızdaki klasörlere göz atmanıza olanak tanır.

İndirilen klasörünüzün konumunu görmek için indirdiğiniz dosyalardan birinin yanındaki üç noktalı menüye dokunun ve Dosya bilgileri’ne gidin. /storage/emulated/0/Download yolu, birçok modern Android cihaz için varsayılandır. Bazı üçüncü taraf web tarayıcıları, dosyaları farklı bir klasöre kaydedebilir, ancak bu, indirme işlemlerinin çoğu için konum olmalıdır.

İndirilen dosyalarınızı başka bir klasöre veya konuma nasıl taşıyabilirsiniz?

Dosyalarınızın hassas veya kişisel bilgiler içerdiğini varsayalım. Koruma amacıyla bunları genel İndirme klasöründen uzak tutmayı tercih edebilirsiniz. Bunları kendi klasörlerine koymak, onları güvende tutmaya yardımcı olur ve daha sonra yanlışlıkla silinmelerini önler.

İndirdiğiniz dosyalardan herhangi birini bir konumdan diğerine taşımak için aşağıdakileri yapın:

 1. Taşımak istediğiniz dosyanın sağındaki üç noktalı menüye ve ardından Şuraya taşı seçeneğine dokunun.
 2. Birden çok dosyayı yönetmek için tek bir dosyaya uzun basın ve Taşı‘ya dokunmadan önce istediğiniz kadar dosya seçin.
 3. Başkalarının görmesini istemediğiniz hassas dosyalar için Güvenli klasöre taşı‘yı seçin ve bunları güvenli bir PIN veya desenle kilitleyin. Bu kilit açma kodunu unutma. Bunu yaparsanız, bu dosyalar sonsuza kadar kaybolabilir.
 4. En alttaki Dahili depolama seçeneğini seçin.
 5. Dahili depolama alanınızda gezinin ve bir klasöre veya konuma dokunun. Ayrıca yeni bir klasör oluşturabilir ve konumunu açmak için ona dokunabilirsiniz.
 6. Hazır olduğunuzda alttaki Buraya taşı düğmesine dokunun.
 7. Seçilen dosya, varsayılan İndirme klasöründen yeni konumunuza taşınır.
 8. Bu dosyayı İndirilenler klasörüne geri aktarmak için aynı işlemi tersten yapın.
 9. Taşıdığınız dosyanın doğru klasörde olduğundan emin olmak için o konuma geri gidin.

Alternatif olarak, Kopyalanacak yer seçeneğini kullanabilir ve bu dosyaları başka bir konuma yapıştırabilirsiniz. Bu, orijinal dosyaları İndirme klasörünüzden kaldırmadan istediğiniz kadar kopya oluşturmanıza olanak tanır. Muhtemelen her zaman kullanacağınız bir şey değil, ancak ihtiyacınız olursa seçenek her zaman yanınızda.

Files by Google uygulaması, indirdiğiniz dosyaları bulmayı çok kolaylaştırır

Basitlik arıyorsanız, Files by Google uygulaması, indirme işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yönetmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu indirmeler, belirli dosya türlerini hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayacak şekilde kategoriye göre gruplandırılmıştır. Aradığınızı bulmak için yalnızca birkaç dokunuş yeterlidir ve artık hazırsınız. Aynı zamanda, daha fazla kontrol ve esneklik için dahili depolamanıza manuel olarak göz atabilirsiniz. Bu, daha özelleştirilmiş bir kullanıcı deneyimi için dosyaları istediğiniz gibi taşımanıza, kopyalamanıza veya silmenize olanak tanır.

Toplamaktan bahsetmişken, daha fazla depolama alanı boşaltmak için istenmeyen WhatsApp medya dosyalarınızı nasıl sileceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu dosyalar zamanla birikebilir, bu nedenle gereksiz depolama aşırı yüklenmesini önlemek için bunları temizlemek iyi bir fikirdir.

-- Reklam --

Tesla Model Y’nin Direksiyon Simidi Trafikte Düştü!

Yepyeni bir Tesla Model Y'nin direksiyon simidi, aracın bir New Jersey sakinine teslim edilmesinden sadece 6 gün sonra otoyola...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz