Ana SayfaIOS HaberleriApple, Kitaplar ile Yapay Zekayı Birleştiriyor!

Apple, Kitaplar ile Yapay Zekayı Birleştiriyor!

Apple, yapay zeka tarafından seslendirilmiş sesli kitap özelliği kullanıma açıldı. Apple, Apple Books içerisinde yer alan her kitabı seslendirecek.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Günümüzün en büyük teknoloji markalarının başında gelen Apple, yapay zeka tarafından seslendirilmiş sesli kitap özelliği kullanıma açıldı. Apple, Apple Books içerisinde yer alan her kitabı seslendirecek.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber yapay zeka iyice hayatımıza yerleşti. Özellikle akıllı telefonlarda asistan olarak karşımıza çıkan yapay zekalar, yavaş yavaş kullandığımız uygulamalara da dahil olmaya başladı. Apple, mağazasında bulunan sesli kitap sayısını artırmak için yapay zekadan destek alacak.

Apple Books’ta kitap yayınlayan bağımsız yazarlar ve yayıncılar, projelerini artık çok daha kolay şekilde sesli kitap haline getirebilecek. Şirket, yapay zeka ses sentezleme modeli aracılığıyla yazılı kitapların sesli forma dönüştürülmesine ve Apple Books Store’da sunulmasına izin verecek.

apple books

Şu an için belli kitaplarda sesli anlatım özelliği bulunurken, yavaş yavaş Apple Books içerisinde yer alan tüm kitaplarda sesli anlatım özelliği bulunacak. Aşk ve kurgu türündeki kitapları “Madison” ve “Jackson” seslendirirken, kişisel gelişim kitaplarını “Helena” ve “Mitchell” seslendirecek.

Apple Books sadece İngilizce kitaplar için geçerli olacak. Kitaplar, İngilizce yazılmış olmasa bile İngilizce desteğine yer verilmelidir. Türkçe veya diğer dillerin yapay zeka ses desteği kazanacağı ise belirsizliğini koruyor.

Apple, iOS 16.3 ve iPadOS 16.3 için ilk geliştirici betalarını yayınladı

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz