Ana SayfaOtomobilAudi Yeni Siyah Beyaz Logosunu Tanıttı!

Audi Yeni Siyah Beyaz Logosunu Tanıttı!

Audi markasının yeni siyah beyaz logosu, Q8 e-tron duyurulduğunda gösterildi fakat radarın altında kaldı. Artık araçlarda daha modern bir görüntü oluşacak!

-

Beş yeni elektrikli Toyota bZ modeli Avrupa’ya geliyor

Toyota ikinci bir rüzgar alıyor ve elektrifikasyon çalışmalarını hızlandırıyor. Avrupa'da bZ otomobil ailesi içinde beş...

Audi’nin dört halkalı logosu, Auto Union’ın ilk günlerine kadar uzanır ve on yıllar boyunca sayısız kez güncellenmiştir. Audi markasının yeni siyah beyaz logosu, Q8 e-tron duyurulduğunda gösterildi fakat radarın altında kaldı.

Araçlara “daha modern bir görüntü” vermek için tasarlanan yeni logo, daha da fazla parlaklık için beyaz halkalarla kontrast oluşturan siyah bir arka plana sahip. İki tonlu görünüm, logoyu uzaktan bile oldukça görünür kılmayı vaat ediyor.

audi-yeni-logo-cepkolik

Daha ince siyah ve gri bir tasarım da dahil olmak üzere logonun varyasyonları olacak olsa da, tüm versiyonlar iki boyutlu bir görünüme sahip olacak. Stratejist Frederik Kalisch yeni logoyu şöyle açıkladı:

İki boyutlu halkalar, 2016 yılında Audi’de dijitalleşmenin bir sonucu olarak ortaya çıktı, esasen halkaları ortama uygun bir şekilde tasvir etmek için. Ancak şirket, tüm müşteri temas noktalarında tutarlı bir marka varlığına sahip olmak istedi ve bu nedenle araçları için halkaları yeniden tasarlama sürecine girdi.

Tasarımcı André Georgi ise bu konuda, yeni iki boyutlu görünümün geometrilerinin öncekilerle neredeyse aynı olmasına rağmen, dairelerin önemli ölçüde daha modern ve hatta daha fazla grafik görünüm kazandırdığını savundu.

İlginç bir şekilde, Audi yeni logoyu “sürekli olarak kromsuz” tutuyor. Eskiden krom logolar Audi’nin ayırt edici özelliği olduğu için bu dikkate değer bir farklılık.

Yeni logonun yanı sıra, gelecekteki modeller Audi Type olarak bilinen özel bir yazı tipini kullanacak.

-- Reklam --

2022’nin en iyi TV markaları: LG’den TCL’ye hangisini satın almalısınız?

Eski TV'nizi yükseltmeyi düşünüyorsanız, birçok seçeneğiniz var. Aslında, piyasadaki çoğu TV markası, en son görüntü teknolojisine, inanılmaz akıllı özelliklere...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz