Ana SayfaİpucuBirinin numaranızı iMessage'da engellediğini nasıl anlarsınız?

Birinin numaranızı iMessage’da engellediğini nasıl anlarsınız?

-

Snapchat’te kişiler nasıl engellenir?

Snapchat'te arkadaşlarınızdan birini engellemenin zamanı geldiyse, bunu şu şekilde yapabilirsiniz:Adım 1: Mobil cihazınızda Snapchat uygulamasını...

iMessage, Apple’ın en iyi Android telefonlardan birine geçmeyi düşünen herkesin önünde büyük bir engel oluşturan kısa mesaj uygulaması ve protokolüdür. iMessage kullanıcıları iPhone, Apple Watch, iPad ve MacBook’larından mesaj gönderebilir. Google’ın #Getthemessage kampanyasıyla sosyal dilenmeye rağmen, Google’ın metin mesajlarını beğenmek de dahil olmak üzere iMessage özellikleri ekleyerek arayı kapatmasına rağmen, Google’ın RCS mesajlaşma uygulamasıyla iki yönlü birlikte çalışabilirlik yoktur. Apple, iMessage kullanıcılarına medya paylaşımı, mesaj reaksiyonları, durum güncellemeleri ve okundu bilgileri gibi gelişmiş özelliklere erişim sağlayan veri tabanlı bir protokol kullanır. Yine de, bu özellikler duygu ve anlamı iletmek için ancak bu kadarını yapabilir.

Google, hiç de cüretkar olmayan Get The Message kampanyasını Ağustos 2022’de başlattı.

Sürekli olarak düşüncelerimizi meşgul eden tartışmalı konuların ayini ve modern toplumun sürekli artan baskısı arasında, birinin kötü tarafına geçmek daha kolay hale geliyor. Metin mesajının biraz bağımsız doğasını karışıma ekleyin ve sosyal felaket için bir tarifiniz var.

iMessage, rahatsız edici tarafı engelleyerek bu rahatsız edici durumlarla yüzleşmeden başa çıkmayı kolaylaştırır. Ne aradığınızı bilmiyorsanız kolay, çelişkisiz ve tespit etmesi zor.

Numaranızın iMessage’da engellenip engellenmediğini nasıl anlarsınız?

Gizlilik odaklı bir özellik olduğundan, birisinin sizi iMessage’da engellediğine dair herhangi bir bildirim veya siyah beyaz gösterge yoktur. Kişilerinizden birinin öfkesini kazandığınıza ve engellendiğinize dair birkaç işaret olsa da. iMessage’da engellendiğinizin en belirgin göstergelerinden bazılarına bakalım.

Mesaj arka plan rengini kontrol edin

iMessage kullanıcıları, yeşil baloncuğun Apple’ın tescilli mesajlaşma protokolünü kullanmak yerine normal bir kısa mesaj gönderdiğinizi gösterdiğini bilir. Yeşil baloncukların, birisinin sizi iMessage’da engellediğinin bir göstergesi olabileceği haber olabilir. iMessage’da engellendiyseniz Apple’ın mesajlaşma servisi, anlık mesajların alıcıya iMessage protokolü üzerinden teslim edilmesini engeller. Cihazınızda yedek kısa mesaj etkinse, mesajı bir metin mesajı olarak göndermeye başvurur, yani birisi sizi engelledikten sonra kısa mesaj balonu yeşile döner.

Balon rengi, engellendiğinizin mükemmel bir göstergesi değildir. Yeşil konuşma balonları, kişinin telefonunun kapalı, çevrimdışı veya Android’e geçiş yaptığı anlamına da gelebilir.

Mesajınızın teslim edildiğini onaylamak için bir metnin durum güncellemesini kontrol edin

iMessage’ı çekici bir mesajlaşma sistemi yapan şeylerden biri, teslimat ve okundu bilgilerinin dahil edilmesidir. Okundu bilgileri iMessage’da devre dışı bırakılabilse de, alıcı tarafından engellenmediğiniz veya mesaj bunun yerine normal metin üzerinden gönderilmediği sürece, uygulama her zaman mesajlarınızın ne zaman teslim edildiğini gösterir. Gönderdiğiniz bir mesajın altında Teslim Edildi yazısını görmüyorsanız, alıcının sizi engelleme olasılığı yüksektir.

Ancak, engellendiğinizi varsaymadan önce aktif bir internet bağlantınızın olduğundan ve mesajlarınızın diğer iMessage kullanıcılarına gittiğinden emin olmanız gerekir. iMessage metinleri teslim edildi olarak görünüyorsa ve diğer kullanıcılara okunuyor ama belirli bir kişiye gösterilmiyorsa bu, engellenmiş olduğunuz anlamına gelebilir.

iOS’ta Odaklanma ve Rahatsız Etme modu, kullanıcıların seçilen kişiler ve uygulamalar dışında tüm bildirimleri geçici olarak devre dışı bırakmasına olanak tanır. Dolayısıyla, birine iMessage’da bir mesaj gönderirseniz ve o kişi yanıt vermezse, bildirimleri devre dışı bırakılmış olabilir.

iOS 15’ten itibaren, Odak modunu etkinleştirdiğinizde ve bir mesaj aldığınızda, telefonunuz otomatik olarak mesajın göndericisine Odak modunun etkin olduğunu ve rahatsız edilmek istemediğinizi bildirir. Bu durumda, [Kişi]’nin sessize alınmış bildirimleri olduğunu ve yanında küçük bir ay simgesi olduğunu belirten bir bildirim görürsünüz.

Alıcının iMessage’daki arkadaş ve aile listesinin bir parçasıysanız, Odak modunu aşma ve bildirimi yine de iletme seçeneğini görürsünüz. Bildirimlerin susturulduğuna dair bir bildirim görmüyorsanız, mesajınız engellenmiş olabilir.

Mesajlaştığınız numarayı aramayı deneyin

Birisi mesajlarınızı engelliyorsa, muhtemelen onları rahat bırakmak istersiniz. Bununla birlikte, mesajın teslim edildiğini onayladıysanız, balon rengini kontrol ettiyseniz ve sessize alınmış bir bildirim mesajı olup olmadığını kontrol ettiyseniz. Hala iletişime geçmeye çalıştığınız kişinin sizi engellediğinden emin değilseniz, şimdi ne yapmalısınız?

Öğrenmek için onları aramayı deneyebilirsin. Bir kullanıcı sizi iMessage’da engellerse, onu arayamazsınız. Sizi engelleyen bir numarayı aradığınızda tek bir zil sesi ve ardından sesli mesaj kutusu ile karşılaşacaksınız.

Hat normal çalıyorsa ve aradığınız kişiyle acilen konuşmanız gerekiyorsa, birden fazla aramaya değer. Apple, iOS 15’ten başlayarak, Rahatsız Etmeyin veya Odaklanma etkin olsa bile gelen aramaların çalmasına izin veren bir özelliği etkinleştirdi.

Farklı bir numaradan arama girişimi

Alıcının sağlığı veya mesaj alma yeteneği hakkında dürüstçe endişeleniyorsanız, bu yöntemi son çare olarak kullanın. Bir kişiyi farklı bir numara kullanarak cevap vermesi için kandırmaya çalışmak yanlıştır. Ancak haklı bir endişeniz varsa ve bahsettiğimiz tüm adımları denediyseniz ve başarılı olamadıysanız, son çare onları farklı bir numaradan aramak olabilir.

Telefonu açarlarsa, onlara ulaşmaya çalıştığınızı söyleyebilir veya herhangi bir sorunu veya yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırabilirsiniz. Farklı bir numaradan arayıp aynı sonucu alıyorsanız, ulaşmaya çalıştığınız kişiyle ilgili başka bir sorun olabilir. Belki meşguller ya da zayıf bir kapsama alanındalar.

Belki de biraz uzaklaşmak iyidir

Duymak istediğin bu olmayabilir ama birine ulaşmakta güçlük çekiyorsan veya engellendiğinden şüpheleniyorsan, onlara biraz zaman tanımak en iyisi olabilir. Olmayan bir yerde bir bağlantıyı zorlamak size bir fayda sağlamaz.

Potansiyel siber taciz noktasına kadar onu saplantı haline getirme tuzağına düşmekten kaçının ve insanlara duygularını işlemeleri için biraz alan verin. Herhangi bir yanlış anlaşılmayı yüz yüze gidermek için sizi engelleyen kişiyle her zaman konuşabilir, geri adım atabilir ve dışarıdan bir bakış açısı edinebilir veya işlerin yolunda gitmediğini fark ederseniz devam edebilirsiniz.

Parmaklarınızın ucundaki tüm mesajlaşma uygulamalarını nasıl kullanacağınızı bilin.

iMessage, Apple ekosisteminin temel taşıdır ve iPhone 14 gibi ürünler piyasaya sürüldüğünde bile insanları kilit altında tutar. Engellendiğinizi nasıl kontrol edeceğinizi bilmek, platformu en iyi şekilde kullanmak için çok önemlidir.

iMessage’dan etkilenmeyenler için, RCS sohbetini kurduktan sonra Google Mesajlar harika bir alternatif. Bu uygulama çoğu Android telefona önceden yüklenmiş olarak gelir, bu nedenle bu kullanışlı ipuçları ve püf noktalarından en iyi şekilde yararlanın.

-- Reklam --

Alienware’in Yeni Bilgisayarı Hayallerinizi Süslüyor Olabilir!

Alienware, yeni bir 18 inç oyun dizüstü bilgisayarını tanıtan kısa bir fragman yayınladı. Bu gerçekten çok heyecan verici bir...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz