Ana SayfaFilm ve DiziDisney Plus Netflix'i Geride Bıraktı!

Disney Plus Netflix’i Geride Bıraktı!

Son edinilen bilgilere göre Disney Plus Netflix'i abone sayısında geride bıraktı.

-

Vivo X Fold+, SnapDragon 8+ Gen 1 ile tanıtıldı – Özellikleri ve Fiyatı

Vivo X Fold+ yepyeni bir renk ve yepyeni bir yonga seti ile artık resmi –...

Günümüzün en çok dizi ve film izleme platformlarından biri olan Netflix ve Disney Plus kıran kırana bir mücadele vermekte. Son edinilen bilgilere göre Disney Plus Netflix’i abone sayısında geride bıraktı.

Bildiğiniz üzere Disney, 2017 yılında Netflix’e rakip olmak için geleneksel kablo TV yayın akışından, internet üzerinden yayın yapan dijital bir platforma geçme kararı almıştı. Fakat Netflix uzun süre liderliği elinde tutuyordu.

Şu andaki verilere göre Netflix abone sayısı 220,7 milyonken Disney Plus 211 milyon abone ile şu anda zirvede bulunuyor. Geçtiğimiz aylarda ise Netflix 1 milyon abone kaybetmişti.

Disney Plus, reklam içeren Disney Plus’un aylık abonelik ücretinin 7,99 dolar olacağını açıkladı. Reklamlı seçenek için henüz Türkiye’de fiyat belirlenmedi. Netflix yaptığı açıklamada ise aynı politika uygulayacağını açıkladı.

Disney Plus Star Wars dizisi Obi-Wan Kenobi ve Ms. Marvel gibi içeriklerle 10 milyon aboneye ulaşmaya çalışırken tahmin ettiklerinden fazla abone elde ettiler.

Ünlü ekonomi uzmanı Haris Anwar yaptığı açıklamada ise; “Netflix daha fazla abone kazanmak için uğraşırken Disney pazar payını artırıyor. Disney’in, hizmetlerini hızlı bir şekilde sunması ve yeni müşteriler elde etmesi nedeniyle uluslararası pazarlarda büyümek için daha fazla avantajı var” dedi.

Daredevil Dizi Disney Plus’ta!

-- Reklam --

Windows 10’da 0xc004f074 Hatası ve Çözümü!

En çok kullanılan işletim sistemlerinden olan Windows, kullanıcılara büyük avantajlar sunuyor. Özellikle Windows 10 ile beraber kullanıcılar büyük bir...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.