Ana SayfaSosyal MedyaElon Musk 44 Milyar Dolarlık Twitter Anlaşmasını Feshetti!

Elon Musk 44 Milyar Dolarlık Twitter Anlaşmasını Feshetti!

Tesla CEO'su Elon Musk , Nisan ayında sosyal ağ sitesi Twitter'ı 44 milyar dolara satın almayı planladığını duyurdu, ancak daha sonra Twitter'daki spam hesaplar hakkında daha fazla veri beklediği için satın almayı askıya almıştı.

-

Samsung Galaxy Tab S8 FE, Yakında Satışa Çıkacak

Kasım 2021'de Samsung'un 2022'nin sonlarına doğru Galaxy Tab S8 FE adlı bir tablet piyasaya süreceği...

Ünlü teknoloji girişimcisi Elon Musk geçtiğimiz aylarda Twitter’ı alma girişimi ile dünya gündemine oturmuştu. 44 Milyar Dolarlık bir bütçe ile satın alacağını açıklayan Elon Musk şimdide anlaşmadan çekildiğini açıkladı. İlk olarak şirketten %9’luk bir hisse sahibi olduktan sonra satın almaya karar vermişti.

Tesla CEO’su Elon Musk , Nisan ayında sosyal ağ sitesi Twitter’ı 44 milyar dolara satın almayı planladığını duyurdu, ancak daha sonra Twitter’daki spam hesaplar hakkında daha fazla veri beklediği için satın almayı askıya almıştı. Ve daha sonra Musk, anlaşmanın söz konusu olmadığını ve daha düşük bir fiyata gerçekleşebileceğini söylerken, daha sonra ise anlaşmayı feshettiğini açıkladı.

Musk’ın ekibi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı bir açıklamada, anlaşmanın feshedilme nedenleri olarak anlaşmanın “birden fazla hükmünün esaslı ihlali” ve Twitter’ın yanlış ve yanıltıcı beyanları” olarak açıkladı ayrıca Twitter’in anlaşmaya yönelik sözleşme yükümlülüklerine uymamakla da suçlanıyor.

Musk, satın alma işlemini tamamlayamazsa, sözleşmenin bir parçası olarak Twitter’a 1 milyar dolarlık bir ayrılık ödemekle yükümlü. Bu nedenle, ayrılma ücretini sosyal ağa ödemekten kaçınmak için mahkemeye başvuracağını açıkladı.

Ayrıca bkz: Elon Musk, Twitter’ı Almaktan Vazgeçiyor

-- Reklam --

Skullcandy’nin Yeni Oyun Kulaklıkları Son Derece Muazzam!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli ses ürünleri üreticisi Skullcandy, müzikseverlere yönelik ürünleriyle tanınıyor. Marka, çıkarılabilir boom mikrofonlar, yerleşik fiziksel kontroller...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.