En İyi 2. Dünya Savaşı Oyunları

İnsanlık tarihinin en kanlı savaşlarından biri olan 2. Dünya savaşının üstünden yıllar geçti. Günümüzde ise savaş oyunlarına merakı olan oyuncular ise 2. Dünya savaşını anlatan oyunlarını çokça tercih etmekte. Gelişen teknoloji ile 2. Dünya savaşının gerçeğini aratmayan şekilde oyun çıkaran şirketler bizlere aksiyonun bol olduğu oyunlar sergilemekte. Gelelim en iyi 2. Dünya savaşı oyunlarına;

Call of Duty 2

Call of Duty II

Savaş oyunları denince akla mutlaka Call of Duty serisi gelir. Call of Duty 2, yapımı Infinity Ward, dağıtımı Activision tarafından gerçekleştirilmiş birinci şahıs nişancı tarzında bir video oyunudur. II. Dünya Savaşı’nı konu alır. Gerçeğe yakın efektleri ve oynanabilirliği ile dikkat çeker. Call of Duty serisinin en beğenilmiş oyunlarındandır.

Company of Heroes 2

Company of Heroes 2

2006 yılında yapılmış olan Company of Heroes oyununun devamıdır. İlk oyundaki gibi, ikinci oyun da II. Dünya Savaşı’nın Rusya tarafında geçmektedir. Oyunda Kızıl Ordu’yu kontrol ederek, Berlin Muhaberesi ve Barbarossa Operasyonu savaşlarını gerçekleştirilmektedir. Oyun grafik motoru olarak Essence Engine geliştirilen 3. versiyonu kullanılmıştır.

Sniper Elite 4

Sniper Elite 4

Ana karakterimiz Karl Fairburne nişancılık deneyimlerini bu sefer faşistler tarafından enkaza çevrilmiş İtalya topraklarında sergiliyor. Mekan farklı olsa da, konsept aynı: Sniper Elite’de amaç Nazileri avlamak. Sniper Elite 4’ü küçük kardeşlerinden ayıran en önemli gelişmeler, haritalar ve görev tasarımlarında.

Battlefield V

Battlefield V

Battlefield 1’de olduğu gibi bu oyunda da tek oyunculu olarak “Savaş Hikayeleri” yer almaktadır. Üç tane hikaye lansmanda, bir tanesi de 5 Aralık 2018’de tanıtılmıştır. Hikâyelerden biri “Nordlys” Alman nükleer programının sabotajı bir Norveç direniş savaşçısının bakış açısıyla anlatılmaktadır.

Call of Duty: WWII

Call of Duty WWII

Teksas çiftliklerinin bağrından kopup Avrupa’ya Nazi zulmüne karşı savaşmaya gelmiş Amerikalı ve heyecanlı genç Ronald Daniels’i konu alıyor. Sevgilisini anayurdunda bırakıp Normandiya Çıkarması cehenneminde sağ kalmayı beceren karakterimiz savaşın her kritik anında önemli rol oynuyor.

Medal of Honor: Airborne

Medal of Honor Airborne

Medal of Honor: Airborne, II. Dünya Savaşı’nı konu alan birinci şahıs nişancı tarzı video oyunudur. Medal of Honor serisinin on birinci oyunudur. EA Los Angeles tarafından geliştirilmiş ve Eylül 2007 başlarında Microsoft Windows ve Xbox 360, 21 Kasım 2007’de ise PlayStation 3 için dünya çapında piyasaya sürülmüştür.

World of Tanks

World of Tanks

World of Tanks, içerisinde 2. Dünya Savaşından, soğuk savaş dönemine kadar olan ve hafif tanklardan tutunda, ağır zırhlı canavarlara kadar kullanabileceğimiz geniş bir araç yelpazesi sunan çevirimiçi bir savaş oyunu.

Brothers In Arms Road To Hill 30

Brothers In Arms Road To Hill 30

1944 yılında Normandiya’da yaşanan çıkartmadaki kaos ortamında askerlerinize liderlik yaparak adamlarınızın hayatlarını kurtaracaksınız. Kısaca oyun Amerikan ve Alman askerleri arasında geçen savaşı konu alıyor ve sizde Amerikan askerlerine liderlik ederek onlara taktikler veriyorsunuz.

War Thunder

War Thunder

War Thunder, 2 Dünya savaşından esinlenilerek hazırlanmış olan, zırhlı araçlar, askeri havacılık ve filoları da içerisinde barındıran MMO savaş oyunudur. War Thunder oyunu, oyuncularına son derece detaylı ve kişiye özel havacılık deneyimi sunmaktadır.

Company of Heroes 2 Ardennes Assault

Company of Heroes 2 Ardennes Assault

Company of Heroes 2’nin standalone ek paketi Ardeness Assault serinin en heyecanlı anlarını yaşatmayı başarmıştı. İkinci Dünya Savaşı strateji oyunları arasında özel bir yeri olan Ardennes Assault, dinamik haritası, rastgele görevleri ve heyacan verici savaşlarıyla kesinlikle denemeniz gereken bir oyun.

Ayrıca bkz: En İyi Macera Oyunları 2022

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0