Ana SayfaİpucuEn İyi Android Launcher Uygulamaları 2022

En İyi Android Launcher Uygulamaları 2022

Android kullanıcılarına sunulan eşsiz kişiselleştirme seçenekleri arasında Başlatıcılar önemli yer tutuyor. Sizlere bu yazımızda en iyi Android Launcher uygulamalarını listeledik...

-

Makalemize başlamadan önce “Android Launcher ya da başlatıcı nedir?” sorusuna cevap arayalım. Android’in diğer mobil işletim sistemlerine üstünlüğü, temel olarak kullanıcı tabanına sağladığı sınırsız kişiselleştirme fırsatlarından kaynaklanıyor.

Mobil Başlatıcı yani Launcher, Android’in en özelleştirilebilir parçalarından biridir. Sadece bu değil, Android Launcher akıllı telefonlar için ana ekranınızı ve cihazınızda bulunan tüm uygulamaların kataloğunu içeren bir arayüzdür. Bu nedenle, her cihaz önceden kurulmuş bir varsayılan başlatıcı ile birlikte gelir. Örneğin, bir Google Pixel cihazı Pixel Launcher ile önceden yüklenmiş olarak gelir.

Neden üçüncü parti launcher kullanılır?

Varsayılan başlatıcınızın yerini alabilecek birçok üçüncü taraf başlatıcısı vardır. Fakat neden Android başlatıcısını ilk önce değiştirmelisiniz? Bu sorunun cevabı oldukça basittir: üçüncü taraf başlatıcılar, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olarak sınırsız bir kişiselleştirme imkanı sunar.

Android başlatıcıları yıllar içinde daha akıllı ve zengin özelliklere sahip oldu. Google Play Store’da yüzlerce başlatıcı arasında gezinme sıkıntısından kurtulmak için, sizlere Android için En İyi Başlatıcı Launcher listesi oluşturduk.

2020 Yılının En İyi Launcher Uygulamaları

1. Nova Launcher

Nova Launcher gerçekten Google Play Store’daki en iyi Android başlatıcılardan biridir. Uzun süredir Play Store’da bulunur ve kullanım sırasında hiç bir pürüz çıkarmaz. Kullanımı hızlı, verimli ve hafiftir.

Dock özelleştirmelerini, bildirim simgelerini, sık kullanılan uygulamaları uygulama çekmecesinde yani dock üzerinde üst sıra olarak gösterme seçeneği vardır. Bunların yanı sıra klasör ve simge özelleştirmelerini, bir düzine kısayol hareketini destekler.

Aynı zamanda Android Nougat’ta bulunan uygulama kısayollarını da desteklemektedir. En iyi sürümü, birçok kullanışlı özelliğin kilidini açar ve kesinlikle denemeye değerdir.

Fiyat: Ücretsiz / Premium 4,99 dolar

2. Apex Launcher

Apex Launcher, Play Store’dan indirebileceğiniz binlerce tema ve simge paketi içeren görsel olarak çarpıcı bir launcher uygulamasıdır. Ayrıca diğer başlatıcılar arasında bulunmayan hem akıllı telefonlar hem de tabletler için optimize edilmiştir. Oldukça hafif bir uygulamadır.

Özelleştirilebilir 9 taneye kadar ana ekran ekleyebilir ve uygulama çekmecenizde gerek duymadan uygulamaları gizleyebilirsiniz. Başlatıcı, uygulama çekmecesindeki uygulamaları başlığa, kurulum tarihine veya ne sıklıkta kullandığınıza göre sıralar.

Pro sürümü satın aldığınızda daha fazla kısayol hareketi seçeneği, güçlü uygulama çekmecesi özelleştirmeleri ve birçok ek özellik açılacaktır. Aynı zamanda Android’de mevcut en hızlı başlatıcı uygulamalarından biridir.

Fiyat: Ücretsiz / Premium 3,99 dolar

3. Evie Launcher

Evie Launcher, performans için tasarlanmış ve en hızlı Android başlatıcılarından biridir. Bu başlatıcıya geçiş yapan birçok kullanıcı, performansından dolayı gerçekten mutlu.

Evrensel Arama özelliği, uygulamalarınızda tek bir yerden arama yapmanızı sağlar. Çok çeşitli ana ekran kısayolları ve özelleştirmeleri vardır. Ayrıca, uygulama çekmecenizi ve klasör ızgarasını özelleştirebilirsiniz.

Evie’nin 2019 için en iyi Android başlatıcılarınından olmasının sebeplerinden biri, farklı arama motorlarında seçim yapmanıza izin vermesidir. Tek dezavantajı bu uygulamada pek çok kısayol hareketi bulamazsınız olmasıdır. Genel olarak, hız ve basitliği garanti eden hafif bir başlatıcı uygulamasıdır.

Fiyat: Ücretsiz

4. Smart Launcher 5

Smart Launcher 5, 2019 için kullanıcıları göz önünde bulundurarak geliştirilen başka bir hafif ve hızlı Android başlatıcı uygulamasıdır. Uygulama çekmecesi, uygulamaları bir kategoriye göre ayıran bir kenar çubuğundan oluşur.

İlk kurulum sürecinde, kullandığınız varsayılan uygulamaları sorar, böylece daha sonra varsayılan uygulama pop-up’ları tarafından rahatsız edilmezsiniz. Android başlatıcısı, ekranda daha fazla yer açmak için gezinti çubuğunu gizleyebileceğiniz ultra sürükleyici bir moda sahiptir.

Ayrıca, başlatıcı uygulamasının ortam teması, duvar kağıdına göre tema rengini değiştirir. Her ne kadar jest desteği mevcut olsa da, sınırlıdır. Ancak pro sürümünü satın aldığınızda daha fazla kısayol hareketi açılır. Bir dezavantajı, ücretsiz sürümde istenmeyen reklamların uygulama çekmecesinde gösterilmesidir.

Fiyat: Ücretsiz / Premium 4,49 dolar

5. Microsoft Launcher

Eskiden Arrow Launcher olarak bilinen Microsoft Launcher, Microsoft’tan gelen birçok özelleştirmeye sahip, zarif ve hızlı bir Android başlatıcısı uygulamasıdır.

Bing’den her gün yeni duvar kağıtlarını güncelleyebilir. Ana ekranı, “Google Kartlar” ı andıran Microsoft Zaman Çizelgesi özelliği ile dekore edilmiştir. Uygulama paneli en tepede, en son açılan medyayı ya da en son kullanılan kişiyi gösterir.

Microsoft Launcher uygulamasıyla ilgili en iyi şey, özelleştirmelerin Microsoft hesabı ile senkronize edilmesidir. Başka bir deyişle, kişiselleştirilmiş özet akışı alabilir, arama sonuçlarınızı görebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Microsoft başlatıcısı kullanmanın tek dezavantajı, burada yer alan diğer başlatıcılar gibi fazla bir özelleştirmeye izin vermemesidir.

Fiyat: Ücretsiz

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.