Ana SayfaFilm ve DiziEn İyi Aşk Temalı Yaz Filmleri

En İyi Aşk Temalı Yaz Filmleri

Yaz aşkı bambaşkadır. Yaza az bir zaman kaldı hatta mevsim sıcakları kapımızı çalmak üzereyken izleyebileceğiniz en iyi aşk temalı yaz filmlerini sizler için derledik...

-

Apple iPhone 14 Pro İnceleme

7 Eylül'de duyurulan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, Apple'ın yeni üst düzey...

Yazın cıvıltısı şimdiden günümüzü aydınlatmaya başladı. Fakat mevsim ne olursa olsun yazı evinize getirmenin en iyi yolu filmlerden geçiyor. Biz de bu yazımızda aşkı derinlerde hissedeceğiniz en iyi aşk filmlerini sizler için derledik. İşte en iyi aşk temalı yaz filmleri listemiz…

Ayrıca bkz: Yaz Gelmeden İzlemeniz Gereken 20 Film

50 First Dates

Henry Roth, Hawaii’de istediği her kadınla birlikte olan ve bu kadınlarla bağ kurmayan bir doktordur. Bu durum Lucy Whitemore ile tanıştığında değişecektir. Henry ve Lucy birbirlerinden hoşlanacak ve ciddi bir ilişkiye başlayacaklardır. Ancak bir problem vardır. Lucy, geçmişte yaşadığı bir trafik kazası ve kafasına aldığı darbe yüzünden sürekli hafızasını kaybetmekte ve bir gün önce ne yaşadığını hatırlamamaktadır. Henry bunu fark ettiğinde Lucy’nin kendisini unutmasına izin vermeyecek ve her gün onu kendisine aşık etmenin yollarını arayacaktır.

Dirty Dancing

Bir tatil beldesinde dans partneri ve arkadaşı olan Penny ile birlikte dans öğretmenliği yapan Johnny Castle, iş dışında kalan vakitlerinde de otelin diğer çalışanlarına arkadaşlık edip dans ederek geçirmektedir. Baby olarak tanınan Frances adlı genç bir kız, Johnny’nin çalıştığı otele ailesi ile birlikte gelir. Penny’nin hamile olduğunun ortaya çıkması üzerine Baby, Johnny’nin dans partneri olur. Bu arada iki genç birbirine aşık olur.

Barselona Barselona

Birbirine taban tabana zıt karakterde olan Vicky ile Cristina adlı iki genç Amerikalı arkadaş, yaz tatillerini geçirmek üzere İspanya’ya giderler. Burada Juan Antonio adlı çekici bir sanatçı ve onun dengesiz eski karısı Maria Elena ile tanışırlar. Vicky, evlenmek üzere olan muhafazakâr bir kadınken; Cristina cinsel serüvenlere açık, özgür ruhlu bir kadındır. Vicky ve Cristina ile Juan Antonio arasında gelişen aşk ilişkisi sıra dışı sonuçlar doğuracaktır.

Little Miss Sunshine

Hoover ailesi, dışarıdan bakıldığında oldukça sıradan görünen bir Amerikan ailesidir. Ancak aile içinde birbirine zıt olan üyeler bulunmaktadır. Akıllı ve tombul kızları Olive’in en büyük hayali ise ülkenin diğer ucunda düzenlenecek olan bir güzellik yarışmasına katılmaktır. Hoover ailesi, Olive’in hayalini gerçekleştirmek için eski bir minibüse atlayıp yola çıkarlar. Bu yolculukta “aile” kelimesinin gerçek anlamını keşfederler.

Çalınmış Güzellik

Luch Harmon, annesinin trajik ölümünün ardından bir aile dostu tarafından villalarına davet edilir. Bu daveti kabul eden Lucy, Toskana’ya gitmek için yola koyulur. Bu evi önceden de ziyaret eden genç kız, burada yaşayan bir adam ile yakınlaşmış ve ilk kez onunla öpüşmüştür. Tekrar onunla yakınlaşmanın hayallerini kuran Lucy, bambaşka bir ortamla karşılaşır. Çevresinde kendisinden büyük sanatçı ruhlu insanlar vardır ve Lucy onlar için bir tutku objesi haline gelerek ilham kaynağı olur.

Moonrise Kingdom

50 sene öncesinde geçen film bir kasabada birbirine aşık iki gencin kaçması sonrasında başta kasabanın şerifi olmak üzere tüm kasaba sakinleri gençlerin kaybolduğunu düşünüp onları aramaya başlaması anlatılıyor.

Call Me By Your Name

Film, 1983 yılının yaz mevsiminde geçmektedir. 17 yaşındaki Amerikalı-İtalyan Elio Perlman, günlerini ailesinin İtalya’daki villasında kalarak ve kız arkadaşı Marzia ile takılarak geçirmektedir. Elio’nun babası Greko-Romen kültüründe uzmanlaşmış bir profesördür, annesi ise bir çevirmendir. Elio, olgun ve eğitimli bir insan olsa da, gönül konuları hakkında hala biçimlenmemiştir. Bir gün doktorasını sürdüren Oliver isimli bir bilim adamı, Elio’nun babasına yardım etmek için gelir. Oliver ve Elio, tüm hayatlarını değiştirecek bir yaz yaşayacaktır.

The Talented Mr. Ripley

Tom Ripley, 1950’lerde New York’ta geçinmeye çabalayan genç bir adamdır. Bir partide giymiş olduğu ödünç Princeton ceketiyle piyano çalarken zengin bir adam olan Herbert Greenleaf yanına yaklaşır. Tom’un bir üniversite mezunu ve oğlu Dickie Greenleaf’ın bir arkadaşı olduğunu sanır. Ripley’e, Dickie’nin Birleşik Devletler’e dönüp aile şirketinin başına geçmesi konusunda ikna edilmesi gerektiğini söyler ve bunun için İtalya’ya gidip gidemeyeceğini sorar. Tom Ripley, Princeton’a gitmemiş ve Dickie’yle hiç tanışmamış olmasına rağmen teklifi kabul eder. Ancak bu pek kolay olmayacaktır.

Gün Doğmadan

Gün Doğmadan, yolları kesişen bir kadın ve bir erkeğin hikayesini anlatıyor. Sıradan bir Avrupa yolculuğu sırasında trende karşılaşıp tanışan iki farklı insan, Jesse ve Celine bu yolculuğa sıradışı bir şekilde sürdürürler. Viyana şehrindeyken trenden inmeye ve birlikte bir günlüğüne bu şehirde kalmaya karar veren ikili, Viyana sokaklarının sonsuzluğunda ilginç bir gün yaratma fırsatını yakalarlar.

Kırılma Noktası

Eski başkanların maskelerini kullanarak banka soyan bir çete, tüm dikkatleri üzerine toplamıştır. Bu çeteyi yakalamak isteyen FBI, onların içine bir ajan olan Johnny Utah’ı yerleştirir. Fakat çetenin içine sızmayı başaran ajan Johnny, çok geçmeden karizmatik çete lideri Bodhi’nin etkisi altında kalır.

Palm Springs

Palm Springs, bir düğün gününü tekrar tekrar yaşadıkları bir döngü içinde kalan Sarah ve Nyles’ı konu alıyor. Bu konuda pek istekli olmasa da nedime olan Sarah ve keyfine düşkün bir insan olan Nyles, Palm Springs’teki bir düğünde karşılaşır. İkili burada romantik anlar yaşar. Fakat Sarah, buradan her ayrılmaya çalıştığında kendini yine aynı yerde bulur. Bunun üzerine Nyles ve Sarah, buradan kurtulmak için her yolu deneyecektir.

Adventureland

1987 yazıdır. James Brennan kolejden yeni mezun olmuştur. Mezuniyet sonrası hayalindeki Avrupa turu planlarını yaparken ailesi bu tatil için ona para veremeyeceğini öğrenir. Ailesi tarafından New Yok’ta bulunan Adventureland isimli lunaparkta çalışmaya zorlanan James, dünyadaki en kötü işi bulmuştur. Orada başına türlü belalar gelecektir. Fakat orada çalışan Em Levin’in hayatına girmesiyle bu yaz aslında düşündüğünden güzel sonuçlanacaktır.

The Way Way Back

14 yaşındaki Duncan utangaç bir çocuktur. Duncan’ın annesinin erkek arkadaşı, yaz tatilini hep beraber geçirme fikrini ortaya atar. Bunun üzerine annesinin erkek arkadaşının sahildeki evine giderler. Bu tatil Duncan için pek iyi gitmemektedir. Bir su parkında çalışmaya başlayan Duncan, parkın müdürü Owen ile arkadaşlık kurar. Bu arkadaşlık ona çok iyi gelecektir.

Aşkın (500) Günü

Tom Hansen, hayatından tamamen çıktığına emin olduğu zaman Summer Finn ile tanıştığı ilk günü hatırlar. Tom, kıza ilk gördüğü anda aşık olur. Hayatının geri kalan kısmını bu kızla birlikte geçirmesi gerektiğini biliyordur. Ne var ki Summer ne aşka ne ilişkilere inanmamaktadır. Buna rağmen aralarında arkadaşlıktan öte farklı bir ilişki başlar. Birlikte geçirecekleri günler sıradışı, eğlenceli ve komik bir hikayeye tanıklık edecektir.

My Girl

11 yaşındaki Vada’nın hayatı, babası Harry’nin kozmetikçi Shelly ile evlenmeye karar vermesiyle bir anda kararıyor. Vada, küçük bir kasabada yaşayan ve zamanının çoğunu bir erkek olan en iyi arkadaşıyla geçiren ve hastalıklardan korkan bir kızdır. En iyi arkadaşının ölümü üzerine hayatı başka bir açıdan görmeye başlıyor.

Ayrıca bkz: En İyi ve En Sıcak Yaz Filmleri

-- Reklam --

Cadılar Bayramı Temalı Filmler

Cadılar Bayramı'nın kökeni antik Britanya'da pagan Keltlerin kutladığı Samhain Festivali'dir. Keltler 1 Kasım'ı yazın bitişi, kışın başlangıcı kabul ediyorlardı....

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.