Ana SayfaİpucuEn İyi Squarspace Alternatifleri

En İyi Squarspace Alternatifleri

Kendi sitenizi yaratmak istiyorsanız başvuracağınız birçok seçenek var. Biz de bu yazımızda Squarspace alternatiflerini sizler için bir araya getiriyoruz.

-

Deneyimsiz herkes için, bir web sitesi oluşturmak; mükemmel uyum sağlayan Lego bloklarını sanal olarak bir araya getirme sürecinden çok, ileri düzeyde bilgi gerektiren kod ve program dizilerine dalmaya benziyor. Squarespace, HTML; kodlama veya web tasarımı bilgisi çok az olan veya hiç olmayan kullanıcıların sıfırdan bir web sitesi oluşturabileceği bir platform sağlamakta. Kullanıcının web sitesinin görünümünü ve işlevlerini çok kolay bir şekilde özelleştirmesini sağlayan sürükle ve bırak işleviyle bilinir.

Bu, kendi sitenize verebileceğiniz kolaylık ve estetiğin birleşimidir. Ancak diğer hizmetlere bakmanın avantajları da vardır – sitenizi; hepsi aynı hizmetten çalıştığı için başka uygulamalarla çok benzer şablonları takip eden sayısız farklı şekillerde gösterebilir ve farklı hissettirebilir. Alternatiflere bakmak, markanıza aradığınız benzersiz stili kazandırabilir ve onu kalabalığın arasından sıyrılabilir.  Bunu akılda tutarak, işte sizin için seçtiğimiz Squarespace alternatiflerimiz.

Ayrıca bkz: En İyi Wix Alternatifleri 2022

Voog

Voog, çok dilli desteğe odaklanan ve birden fazla dilde web siteleri oluşturmanızı sağlayan çok basit bir web sitesi oluşturucusudur. Şu anda web sitesi; Fince, Deutsch ve diğer Avrupa dilleri dahil olmak üzere yaklaşık 10 dili desteklemektedir. Kendi dilinizde bir web sitesi oluşturmak veya yurtdışında daha iyi bir varlığa sahip olmak istiyorsanız; bu sizin için uygun bir web sitesi oluşturucu olabilir. Sadece tek bir tıklama ile diller arasında geçiş yapabilirsiniz. Sürükle ve bırak araçlarının anlaşılması ve kullanılması kolaydır. Sıkışırsanız, size yardımcı olacak 7/24 müşteri desteği de vardır.

Format

Format, yaratıcı insanlar için tasarlanmış bir web sitesi oluşturma platformu olarak öne çıkıyor. İster sanatçı ister tasarımcı, ister fotoğrafçı olun, Format çevrimiçi portföyünüzü kolaylıkla oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Hizmet verdiği müşterilerin doğası gereği, Format’ın görüntü ağırlıklı web sitesi oluşturma konusunda uzmanlaştığı anlaşılabilir bir durumdur. Tüm şablonlar resimlerin metin üzerinde gösterilmesi için tasarlanmıştır. Son zamanlarda hizmet; aynı zamanda platformunuza e-ticaret yetenekleri de ekleyerek ürünlerinizi doğrudan web sitenizden satmanıza olanak tanıyor.

Pixpa

Bir diğer alternaif Pixpa, Format’a benzer şekilde; tüm şablonları görüntü ağırlıklıdır ve yarattıklarınızı tüm görkemiyle gösterir. Pixpa ayrıca, ürünlerinizi doğrudan web sitenizden satmanıza olanak tanıyan yerleşik e-ticaret desteğine sahiptir. Aynı Format gibi, bu da onlardan içerik alma imkanı sağlayan sosyal medya kanalı entegrasyonuna izin veriyor. Örneğin, Instagram beslemenizi web sitenizde göstermeye adanmış bir bloğunuz olabilir. Her ikisine de karar vermeden önce Format’a alternatif olarak kontrol edebilirsiniz.

Wix

Wix, harika bir Squarespace alternatifidir ve en popüler web sitesi üreticilerinden biridir. Profesyonel olarak tasarlanmış 510’dan fazla şablona ve kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucuya sahiptir. Şablonlar, gereksinimlerinize en uygun olanı kolayca seçmenize izin veren farklı kategorilere ayrılmıştır. Wix’in en iyi yanı geliştirme ekibidir. Sürekli olarak web sitenizin üstünde kalmanıza izin veren yeni özellikler ve araçlar eklerler. Ayrıca, web sitesi oluşturma yolculuğunuz boyunca size yardımcı olacak mükemmel bir müşteri hizmetine sahiptir.

Weebly

Başka bir Squarespace alternatifi olarak; aynı zamanda çok iyi bir web sitesi kurucusu olan Weebly vardır. Aslında, Weebly’nin sürükle ve bırak araçlarını öğrenmesi ve alıştırması en kolay olanıdır. Weebly, Wix kadar büyük bir şablon koleksiyonuna sahip olmasa da, şablonları çok modern ve minimalisttir. Temalardan veya şablonlardan ayrı olarak Weebly’de ayrıca 40’tan fazla önceden oluşturulmuş ve özelleştirilebilir sayfa vardır. Temalar web sitelerinizin genel görünümünü tanımlarken, izleyiciniz aslında farklı sayfalara erişir ve bunlarla etkileşime geçer.

Shopify

Popüler Shopify, yalnızca e-ticaret web sitelerine odaklanan bir web sitesi oluşturucusudur. Shopify yazılımını kullanarak çalışan 400.000’den fazla çevrimiçi mağazaya ulaşabilirsiniz. Shopify, mağazanızın birkaç gün içinde çevrimiçi olmasına izin veren e-ticaret web sitenizi oluşturup yayınlamayı gerçekten kolaylaştırır.
Özellikle e-ticaret için olan 100’den fazla güzel temaya (şablon) sahiptir. Bu, çevrimiçi mağazanızı diğerlerinden ayırmanıza olanak sağlar. Sürükle ve bırak araçları, takılmak için yeterince kolaydır. Mağazanızın arka ucunu kullanmak zorunda olmadığınız her şeyin en iyisini vaat eder.

Carrd

Sadece tek sayfalık bir web sitesine ihtiyacınız varsa ve çok sıkı bir bütçeniz varsa, Carrd sizin içindir. Aralarından seçim yapacağınız çok sayıda şablon var ve hepsi de harika. Bu hizmeti kullanarak web sitesi oluşturma oldukça kolay olacaktır. Burada çok fazla kişiselleştirme yapmıyorsunuz, demoda gördükleriniz büyük olasılıkla web sitenizin neye benzeyeceğini gösterir. İyi ve ucuz bir web sitesi oluşturucusu istiyorsanız Carrd’a göz atabilirsiniz.

Site123

Hesap kurulumundan sitenizin ilk kurulumuna kadar Site123 ile ilgili pratik olarak her şey kolaydır. Sadece beğendiğiniz bir şablon seçip çalışmaya başlamanız gerekiyor. Site123, oluşturmaya çalıştığınız site türüyle ilgili temel bilgileri alarak süreci daha verimli hale getirmeye de yardımcı olur. Arayüz de her şeyi olabildiğince kolaylaştırıyor. Genel olarak, Site123’ün kullanımı Squarespace’den kesinlikle daha kolaydır ve muhtemelen genel olarak kullanımı en kolay web sitesi oluşturucularından biridir.

Webflow

Webflow, etrafındaki en gelişmiş ve zengin özelliklere sahip web sitesi oluşturucularından biridir. Hem kullanımı ortalama sürükle ve bırak web sitesi oluşturucudan daha zor hem de çok daha güçlüdür. Hemen hemen Squarespace’in tüm özelliklerini Webflow da sunuyor. Ancak bunun da ötesinde, Webflow daha fazla özellik ve aynı özelliklerin daha gelişmiş sürümlerini sunar. En büyük örnek tasarımdır. Kapsamlı düzen de dahil olmak üzere tasarımınızla ilgili hemen hemen her şeyi değiştirebilirsiniz.

BigCommerce

BigCommerce kendi çevrimiçi mağazasını oluşturmak isteyen şirketler için harika bir seçenektir. Siteyi kişiselleştirmek için geniş fırsatlar ve çeşitli ilginç seçenekler sunar, ancak en önemlisi, yalnızca profesyonel web sitesi geliştiricileri için değil, yeni başlayanlar için de harikadır. Sadece bir blog oluşturmanız ve potansiyel müşterilerinizle ilginç bilgiler paylaşmanız gerekse bile, bu hizmeti kullanabilir ve kendiniz için en iyi fiyatı seçebilirsiniz. Diğer platformlar çoğu şablonu ücretli olarak sunarken, burada ücretsiz olarak 12 ilginç şablon elde edeceksiniz.

Ayrıca bkz: En İyi WordPress Alternatifleri 2022

-- Reklam --

Youtube kanalımıza abone ol! Mi Band 6 ya da Steelseries Rival 3 senin olsun.

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.