Ana SayfaTeknoloji HaberleriHuawei, Yeni Ryzen İşlemcili Matebook D Serisini Tanıttı!

Huawei, Yeni Ryzen İşlemcili Matebook D Serisini Tanıttı!

Huawei, ABD ambargosuna karşı hala hız kesmeden yoluna akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar gibi birçok yeni modellleriyle devam ediyor. Şirket şimdi de yeni Ryzen işlemcili Matebook D serisi dizüstü bilgisayarlarını tanıttı.

-

Bilindiği üzere dün şu haberimizde Xiaomi‘nin alt markası olan Redmi‘nin yeni Ryzen işlemcili dizüstü bilgisayarlarını resmi olarak duyurduğunu sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise Huawei‘de geride kalmayarak Ryzen mimarisine sahip yeni Matebook D 14 ve D 15 serisi dizüstü bilgisayarlarını tanıttı.

Bu modellerde aynı RedmiBook Pro‘larda olduğu gibi iki farklı ekran boyutu ve iki farklı Ryzen işlemci seçeneğine sahip durumda. En yeni Ryzen 5 ve 7 platform seçeneklerine sahip olarak gelen yeni Matebook D serisi bilgisayarların yeni yongalarının dışında ekran boyutları, pil kapasiteleri diğer birçok teknik detayı hemen hemen aynı şekilde geliyor.

D 14 ve D 15 olmak üzere her iki modelde içlerinde yerleşik olarak Radeon Vega GPU‘su ile birlikte geliyor. Ayrıca her iki bilgisayarda orta seviye kullanıcı için Ryzen 5 5500U, daha üst düzey kullanımlar için ise Ryzen 7 5700U işlemcisini sunuyor. Ryzen 5 işlemcisi maksiumum 4.00 Ghz hızında çalışıyor ve altı adet CPU çekirdeğine sahip. Ryzen 7 ise 4.4 Ghz hızında sekiz adet CPU çekirdeğine sahip durumda. Huawei, farklı ekran boyutlarında sunduğu bu yeni Matebook D serisinde her iki model için 65 W hızlı şarj destekli 56 Wh pil kapasitesi sunuyor.

Bununla birlikte her iki modelde farklı ekran boyutlarının yanı sıra IPS LCD bir panel ile geliyor. Ayrıca her iki cihazda bir USB-C, bir mikro HDMI, bir 3,5 mm ses jakı ve iki USB-A (biri 2.0, diğeri 3.2) bağlantı seçeneklerini bulunduruyor. Yine aynı şekilde her model için 16 GB RAM kapasitesi ve 512 GB SSD kullanılmış durumda. Yeni Matebook D serisi bilgisayalar Gümüş ve Derin Uzay Grisi olmak üzere iki renk seçeneğiyle 1 Haziran‘da piyasaya sürülecek.

Ayrıca bkz: Huawei, Yeni MateBook B Serisi Dizüstü Bilgisaylarını Tanıttı

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here