Ana SayfaIOS HaberleriiOS 16.2 Güncellemesi Geliyor!

iOS 16.2 Güncellemesi Geliyor!

Apple, gelecek olan güncellemede son dokunuşlarını yapmakta. iOS 16.2 Güncellemesi ise gelecek ay gelmesi planlanıyor.

-

Kendi Kendine Sürüş Sektörüne Apple da Adım Atıyor

Apple'ın araba projesi, otomotiv endüstrisindeki en gizli proje olabilir. Şirket uzun yıllardır Project Titan üzerinde...

Günümüzün en büyük teknoloji devlerinden biri olan Apple, gelecek olan güncellemede son dokunuşlarını yapmakta. iOS 16.2 Güncellemesi ise gelecek ay gelmesi planlanıyor.

Teknoloji devi Apple, yeni gelecek olan güncellemesiyle birlikte kullanıcılar birçok yeni özellik ile karşılaşacak. Gelecek olan güncellemede neler var hep beraber bir göz atalım.

iOS 16.2’de Neler Geliyor!

Kullanıcılar iOS 16.2 güncellemesi ile nelerle karşılaşacak derseniz şu şekilde açıklayalım; Kullanıcıların günlük hayatta kullanabilecekleri ufak ama oldukça yararlı uygulamalar geliyor. Freeform, uyku ve ilaç takibi için iki yeni widget, Always On Display, Canlı Etkinlikler, gibi özelliklerin geleceği belirtildi.

Not tutma görevi görecek olan Freeform uygulaması dijital bir defter görevi üstlenecek. Uygulamayı kullanarak beyaz zemin üzerine çizim yapmak, not tutmak gibi birçok işlevi gerçekleştirebileceksiniz. Bunun yanında FaceTime ve iMesagge üzerinde arkadaş ile beraber çalışma olanağı da olacak.

Gelecek olan iOS 16.2 güncellemesinin en çok en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de Always On Display olacak. iPhone 14 Pro modellerinde çalışacak olan Always On Display, cihaz uykudayken siyah ve minimal bir ekrana dönüşecek. Telefonunuza gelecek olan bildirimlerin çoğunu gizleyecek.

Bir diğer güncelleme ise Canlı Etkinlikler olacak. Bu özellik sayesinde iPhone kullanıcıları Apple TV sayesinde maçların sayılarını ve takibini yapabilmesi için Dinamik Ada üzerinden faydalanabilecek.

iOS 16.2

Şirket gelecek olan Canlı etkinlikler özelliğinin tek dezavantajının şarjınızın hızlı bitmesi olacağını belirtti.

Son güncelleme ise iPhone kullanıcılarının en çok beğendiği özelliklerden biri olan, Ev uygulamasından birçok ev aletinin kontrol edebilme özelliği olması. Apple bu güncellemede yeni bir şeyler katacağını da ifade etti.

iCloud.com Yeni Tasarımını Duyurdu!

-- Reklam --

CS:GO Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı ile Rekor Kırdı!

Günümüzün en popüler çevrimiçi FPS oyunlarından biri olan Counter-Strike: Global Offensive oyunu yeni oyunu olan CS:GO 2'nin duyurulmasından sonra...
Mustafa
Mustafa
Teknoloji ve oyun dünyasında olan gelişmeleri takip edip sizlerle paylaşıyorum. Ayrıca reklam sektöründe bulunmaktayım. Unutmadan daima teknolojiyi takip et :)

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz