Ana SayfaAkıllı TelefoniPhone 13 Serisinde Uydu İletişim Özelliği Sınırlı Olabilir

iPhone 13 Serisinde Uydu İletişim Özelliği Sınırlı Olabilir

iPhone 13 serisi telefonlar "Uydu üzerinden Acil Durum Mesajı" özelliklerinden birini kullanıyor ve iMessage uygulamasına üçüncü bir protokol olarak (SMS ve iMessage'a ek olarak) entegre edilecek ve yeşil veya mavi baloncuklar yerine gri baloncuklar gösterecek. İkinci özellik ise, uçak kazaları ve batan gemiler gibi büyük acil durumları uydu ağlarını da kullanarak raporlamak için bir araç olacak.

-

Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok yeni olay insanların hayatını etkiliyor. Bunlardan son dönemde en popüler olanı ise Artırılmış Gerçeklik yani AR'dir. AR içerisinde sanki...

Analist Ming Kuo Chi’nin yakın tarihli bir raporu, Apple’ın bir sonraki iPhone’u uydu iletişimi ile donatacağını öne sürdü. Kısa bir süre sonra Bloomberg’den bu uydu iletişim özelliğinin sınırlı bir işlevi olabileceğini gösteren yeni bir rapor ortaya çıktı.

Başlangıçta uydu bağlantısının, taşıyıcıların, taşıyıcı kapsama alanları dışında internet hizmetleri sunmasına olanak sağlayacağına inanılıyordu, ancak kaynak, bunun yalnızca acil kullanım için olacağını iddia ediyor.

Rapora göre, Apple’ın bu iletişim amacı, kullanıcıların kendilerini hücresel kapsama alanı dışında bulmaları durumunda uydu üzerinden acil durum mesajları gönderebilmelerini sağlayacak. Böyle bir özellik potansiyel olarak hayat kurtarabilir, ancak rapor Apple’ın “durum hakkında bilgisi olan bir kişiye göre bunları gelecekteki iPhone’larda piyasaya sürmeyi hedeflediğini” öne sürüyor.

iPhone 13 serisi telefonlar “Uydu üzerinden Acil Durum Mesajı” özelliklerinden birini kullanıyor ve iMessage uygulamasına üçüncü bir protokol olarak (SMS ve iMessage’a ek olarak) entegre edilecek ve yeşil veya mavi baloncuklar yerine gri baloncuklar gösterecek. İkinci özellik ise, uçak kazaları ve batan gemiler gibi büyük acil durumları uydu ağlarını da kullanarak raporlamak için bir araç olacak.

Ayrıca bkz: Apple iPhone 13 Serisinin Lansman Tarihi Belli Oldu

-- Reklam --
KaynakBloomberg

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.