Ana SayfaOtomobilLucid Air Sapphire, 400 metre drag yarışında Tesla Model S Plaid ve...

Lucid Air Sapphire, 400 metre drag yarışında Tesla Model S Plaid ve Bugatti Chiron’u geçmeyi başarıyor

Lucid Air Sapphire, 400 metre drag yarışında Tesla Model S Plaid ve Bugatti Chiron'a karşı yarışıyor ve bu yarıştan galip olarak ayrılıyor. Bu süreçte yaptığı maksimum hız ise 251 km/s olarak kayda geçiyor.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Lucid, Air Sapphire‘ı özellikle yeni Tesla Model S Plaid‘i yenmek için yaptı ve hemen aklımıza şu soru geliyor: geçti mi? Öğrenmek için, bazı içerik üreticileri bu yarışı gerçekleştirdi ve aşağıdan bu heyecan verici drag yarışını izleyebilirsiniz.

İzlemeye başlamadan önce bunu bi aklında hayat et. Sence hangi araba bu yarışı kazanabilir? Lucid Air Sapphire, Tesla Model S Plaid ve Bugatti Chiron Pur Sport karşı karşıya. Yarış başlasın!

Videoyu izleyemediyseniz ya da sadece olağanüstü başarıları görmek istiyorsanız, işte olanların ince detayları. Yarışı Lucid Air Sapphire kazandı, Tesla’ya kıyasla 180 ekstra beygir gücüne sahip olduğunu düşündüğünüzde bu pek de şaşırtıcı gelmemeli. Air Sapphire 400 metreyi 9,1 saniyede kat ederek 251 km/sa hıza ulaştı.

Tesla Model S Plaid, 400 metreyi 9,3 saniyede tamamlayarak ve 244 km/s hıza ulaşarak ikinci oldu. Bugatti, Tesla ile 9.3 saniyede tamamladı ve berabere kaldı diyebiliriz.

0’dan 100 km/s’ye Lucid Air Sapphire, Tesla Model S Plaid’den 0,03 saniye daha kısa sürdü, ancak yine de 2,1 saniyede eşit olarak kaydedildi. Chiron bu süreyi 2,3 saniyede tamamladı.

Lucid Air Sapphire 249.000 dolardan başlıyor, bu çok fazla, ama en azından arabanızın en hızlı Tesla’dan daha hızlı hızlanmasıyla övünürsünüz. Yine de Elektrikli araçların en hızlısı ile içten yanmalı (benzinli) araçların en hızlısı arasında 10 kata kadar farklar olduğunu hatırlamakta fayda var.

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz