Ana SayfaAkıllı TelefonOnePlus 11, süper hızlı UFS 4.0 depolama özelliğine sahip olabilir

OnePlus 11, süper hızlı UFS 4.0 depolama özelliğine sahip olabilir

-

Star Wars Jedi: Survivor Tanıtıldı!

Günümüzün en büyük kurgu evrenlerinden birine sahip olan Star Wars serisini bilmeyen yoktur. Özellikle oyunları...

2022 amiral gemisi akıllı telefon sezonu sona erdi ve Qualcomm’un 2023 amiral gemisi yongası Snapdragon 8 Gen 2’yi duyurmasıyla yeni nesil Android amiral gemilerinin piyasaya çıkması için yarış başladı. OnePlus 11’in Qualcomm’un en son çipine sahip olduğu ve ilk piyasaya sürülenler arasında olduğu zaten onaylandı. Şimdi, telefon hakkında daha fazla ayrıntı çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve hızlı UFS 4.0 depolama kullanımı, çok sayıda RAM paketleme ve yapı kalitesi ayrıntılarıyla açıklandı.

Bir Weibo gönderisinde, sızıntı yapan Digital Chat Station, OnePlus‘ın bir sonraki telefonunda UFS 4.0 depolama özelliğine sahip olacağını iddia ediyor. Mayıs 2022’de duyurulan flaş depolama standardındaki en son gelişme, sıralı okuma/yazma hızlarında büyük bir artış sağlarken aynı zamanda çiplerin daha küçük ve daha verimli olmasına olanak tanıyor. Samsung, UFS 4.0 NAND yongalarının sırasıyla 4.200MB/s ve 2.800MB/s’ye ulaşan hızlarla UFS 3.1’e göre iki kat sıralı okuma ve yazma hızı sağladığını söylüyor. Tüm bu ekstra performansa rağmen, UFS 4.0’ın önceki nesle göre %46 daha fazla güç verimli olduğu söyleniyor.

Snapdragon 8 Gen 2, Qualcomm’un UFS 4.0’ı destekleyen ilk platformu. Daha hızlı depolama yongası, daha hızlı uygulama başlatma süreleri, daha hızlı önyükleme hızları ve daha düşük uygulama yükleme süreleri dahil olmak üzere birçok kullanım durumunda gözle görülür bir hız artışı sağlamalıdır.

OnePlus, görünüşe göre yaklaşmakta olan amiral gemisi için 16 GB’a kadar RAM sunmayı planlıyor, ancak bunun üst düzey depolama versiyonu için ayrılması gerekiyor. Sızıntı ayrıca, telefonun solda bir delikli özçekim kamerasıyla işaretlenmiş kavisli kenarlı bir ekrana sahip olacağını iddia ediyor. OnePlus 11 renderları internete çoktan ulaştı, bu nedenle tasarımı bu noktada bir sır değil.

Orijinal sızıntı, OnePlus 11’in metal çerçeveli seramik bir gövdeye sahip olabileceğini iddia ediyordu, ancak başka bir güvenilir sızıntı kaynağı olan Max Jambor, durumun böyle olmayacağını söylüyor. Seramik bir gövde, OnePlus’ın bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonunun rekabette öne çıkmasına yardımcı olabilir. Geçen yıl, OnePlus 10 Pro yılın başında Çin’de piyasaya sürüldü ve birkaç ay sonra küresel çıkışını yaptı. OnePlus 11’in de benzer bir lansman zaman dilimini takip etmesini bekliyoruz.

-- Reklam --

Android telefonunuzda indirilenleri nasıl bulabilirsiniz?

Web'de gezinmek bir yaşam biçimi olduğundan, dosya indirmek çoğumuzun yaptığı düzenli bir günlük etkinliktir. Müzik, fotoğraf veya video olsun,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz