Otomobil Markası Nio’nun İlk Akıllı Telefonu Geliyor!

Teknoloji ve araç dünyasında sürprizler genellikle dört tekerlek üzerinde gelir. Ancak elektrikli araç devi Nio’nun son sürprizi cebinize sığabilecek. Elektrikli otomobil devi Nio, 21 Eylül’de tanıtacağı ilk akıllı telefonu için hazırlık yapıyor.

21 Eylül’de, birçok gecikmeden sonra, Nio nihayet akıllı telefon alanına adım atmaya hazırlanıyor ve alışmış olduğu elektrikli araç yolundan biraz uzaklaşıyor. Yeni Nio EC6‘nın kısa bir süre önce yapılan lansmanı yeni girişimin ipuçlarını vermişti aslında. Yayının ilk 50 saniyesinde bir akıllı telefon birden fazla kez görünerek Nio’nun cep telefonu pazarına girişiyle ilgili merak uyandırdı.

nio akilli telefonu otomobil

Videoda görülen telefon, muhteşem bir tasarım diline sahip. Dört tarafındaki son derece ince çerçeveler ve kavisli ekranıyla Nio’nun şık tasarıma olan bağlılığının yalnızca otomobillerle sınırlı olmadığı açıkça görülüyor. Peki ya o sinir bozucu çentikten ya da ön kameranın rahatsız edici çerçevesinden nefret edenler için ne vaat ediliyor? Nio’nun potansiyel cevabı, Çin’de günümüzün en üst düzey telefonlarından bazıları tarafından tercih edilen bir tasarım tercihi olan ekranın ortasındaki küçücük bir delik.

Biçim arayışında işlevsellik de unutulmamış. Genellikle birinci sınıf Android modellerinde kullanılan ekran parmak iziyle kilit açma mekanizması videoda yer alıyor. Ancak, arka tarafa bir göz atmak istiyorsanız, şu an için mutlu olmayacaksınız. Kamera sayısı ve düzenleri şimdilik bir bilmece olarak kaldı.

Bu ayın başlarında, Weibo’daki bir kullanıcının Nio’nun kurucu ortağı ve başkanı Qin Lihong’a atıfta bulunarak yaptığı bir paylaşım, telefonun yakında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Telefon hala gizli olsa da, teslimatların Eylül ayı sonunda başlaması bekleniyor. Nio yönetimi, yakın zamanda yapılan bir analist görüşmesinde, bu cihazın Nio’nun rekabet gücünü artıracak önemli bir katkı olacağını vurguladı. Nio’nun CEO’su William Li’nin sözleri doğruysa, iPhone meraklıları mükemmel Android yedeklerini bulmuş olabilirler.

Ayrıca bkz: Nio Akıllı Telefonunu Bir Akıllı Saat ile Tamamlayacak

Teknoloji meraklıları için, ünlü bir telefon kıyaslama platformu olan Antutu, telefonun içine bir bakış attı bile. Kalbinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC, yanında 12 GB RAM ve 1 TB depolama alanı ile Nio’nun teknik özelliklerde cimrilik yapmadığı görülüyor. Depolama seçeneklerini merak edenler için “RAM 16 GB + ROM 1 TB” ve “RAM 16 GB + ROM 512 GB” seçenekleri de mevcut.

nio akilli telefonu ilk goruntuler

Peki bu cihazı kim hazırlıyor? Çin’in mobil cihaz sertifikasyon sürecinin izniyle, artık Hunan’dan gelen Lens Technology olduğunu biliyoruz. Bu onların ilk rodeosu değil; Apple’a iPhone’ları için lensler ve ilgili bileşenler tedarik ediyorlar ve Tesla ile iki yılı aşkın bir süredir devam eden bir ilişkileri var. Nio, CCC sertifikasını 15 Eylül’de aldı ve yaklaşan telefonunun özelliklerinden daha fazlasını ortaya çıkardı.

Akıllı telefon pazarının güç savaşlarında zirveye ulaştığını düşündüğünüz anda, Nio’nun telefonu şaşırtıcı bir şekilde 100 W ile hızlı şarj vaat ediyor. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse, yeni tanıtılan iPhone 15 serisi, 27 W şarj gücü etrafında oyalanıyor gibi görünüyor.

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0