Ana SayfaOtomobilPolestar 3, Smart Eye sürücü izleme sistemi ile gelecek

Polestar 3, Smart Eye sürücü izleme sistemi ile gelecek

Ocak 2023'te Las Vegas'ta düzenlenecek CES 2023 fuarında Polestar 3 sürücü izleme sistemini gösterecek. Smart Eye'ın önde gelen birinci sınıf sürücü izleme teknolojisi Polestar 3'e standart olarak dahildir.

-

240W Şarjlı Realme GT Neo5 9 Şubat’ta Geliyor!

Realme, GT Neo5'in 240 W hızlı şarj özelliğine sahip ilk akıllı telefon olacağını doğruladı ve...

Polestar 3‘ün gelecek yıl 3. çeyrekte çıkması planlanıyor ve şirket, Smart Eye adlı aracın ayrılmaz bir parçasını CES 2023’te sergileyecek. Bu, sürücüyü izleyen ve potansiyel olarak ölümcül kazaları önleyebilen kapalı döngü bir sistemdir.

Markanın Smart Eye adını verdiği teknoloji, kokpit içindeki kameralar ve sensörler, yapay zeka algoritmalarının yardımıyla sürücünün durumunu takip eder ve uyuşukluk, dikkat dağınıklığı ve hatta bağlantı kesilmesi gibi belirtileri arar. Sistem, sürücünün göz kapaklarını, baş ve göz hareketlerini izleyerek rahatsız edici bir şey algılarsa, dikkatlerini çekmek için bir uyarı başlatır. Sistem önleyici tedbirler bile alabilir ve gerekirse aracı durdurabilir.

Teknoloji, Nvidia çipli merkezi bir bilgisayar tarafından destekleniyor ve gelecek yılki CES’te ziyaretçiler teknolojiyi çalışırken görüp test edebilecekler. (Sistemin sürücünün yüzünü takip etme şekli ve ne aradığı gibi detaylar net bir şekilde belli olacak).

Akıllı Göz sistemi, piyasaya çıktıktan sonra her Polestar 3 aracında kullanılabilecek.

Smart Eye Hakkında

Smart Eye, karmaşık ortamlarda insan davranışını anlayan, destekleyen ve tahmin eden teknoloji olan Human Insight AI’da oldukça iddialı bir üründür. Güvenli ve sürdürülebilir bir gelecek için insanlar ve makineler arasındaki uçurumu en aza indirmeyi amaçlar. Markanın 2021’de satın aldığı Affectiva ve iMotions şirketleri tarafından da desteklenir çok modlu yazılım ve donanım çözümleri, otomotiv ve davranış araştırmalarında benzersiz insan içgörüsü sağlar.

Marka bu teknolojilerinin, yirmi yıllık otomotiv deneyimine dayandığını söylemekte ve BMW ve Polestar da dahil olmak üzere dünyanın önde gelen 17 otomobil üreticisinin 141 tasarım galibiyetiyle kanıtlanmıştır. Sürücü İzleme yazılımları halihazırda yoldaki 1.000.000’den fazla araca dahil edilmiştir. Otomotiv endüstrisinin tercih edilen ortağı olarak Smart Eye, sağlık, konfor ve eğlenceyi artıran daha güvenli, daha sürdürülebilir ulaşım ve mobilite deneyimlerine giden yolda öncülük etmeyi amaçlıyor ve sanırım bahsettikleri rakamlara göre bunu başarmış görünüyorlar.

-- Reklam --

Playstation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunları Belli Oldu!

Günümüzün en ünlü oyun devlerinden biri olan Playstation yeni yıla girerken rakiplerinden geri kalmamak için muhteşem bir kampanya başlatmayı...
Selin Polat
Selin Polathttps://www.cepkolik.com
Boğaziçi Üniversitesi'ni bitirdikten sonra kendimi teknolojiye verdim ve her türlü teknolojik ürünler ile ilgilendim. 1 Nisan itibari ile de Cepkolik.com ekibinde yer aldım. Ekibimizle birlikte teknoloji ile ilgili en güncel haberleri ve incelemeleri sizlere tüm detayları ile birlikte ulaştırmayı hedefliyoruz
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz