Ana SayfaOtomobilRivian, Mercedes ile minibüs ortak girişiminden çekildi

Rivian, Mercedes ile minibüs ortak girişiminden çekildi

Elektrikli araç üreticisi Rivian bugün elektrikli ticari minibüslerini Avrupa'da üretme planlarını duraklattığını ve bu nedenle artık Mercedes-Benz ile Mutabakat Zaptı'nı takip etmeyeceğini duyurdu.

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Rivian ve Mercedes Avrupa’da elektrikli ticari araçlar üretmeyi araştıracak mutabakat anlaşmasını bu yılın Eylül ayında imzaladılar. Bu plan, Rivian’ın rotasını değiştirmesi ve mevcut teklifine odaklanmasıyla artık rafa kalktı.

Rivian daha fazla ileri gitmeden anlaşmadan çekilmeye karar verdi ve şirket iç pazarına daha fazla önem vermek istiyor, hem tüketici hem de ticari müşterileri bundan büyük olasılıkla faydalanacak.

Habere anlayışla yanıt veren Mercedes, Rivian’ın kararını destekliyor ve kendi planlarının etkilenmediğini iddia ediyor. Mercedes, Polonya’nın Jawor kentindeki elektrikli van özel fabrikasında tam ölçekli üretimi için hazırlıkları hızlandırıyor.

Her iki şirket de planlarını askıya almayı kabul etse de, bu en azından henüz tam anlamıyla bir iptal sayılmaz. Mercedes ve Rivian, gelecekte piyasaların daha az öngörülemez olduğu bir noktada masaya dönebileceklerini umuyorlar.

Bu, Rivian’ın anlaşılabilir bir kararı, şirket planlarının çoğundan vazgeçiyor ve ana işi olan R1T ve R1S elektrikli kamyonlara odaklanmaya çalışıyor gibi görünüyor. Hala Amazon ile yerine getirmesi gereken çok büyük bir sözleşmesi var ve şimdiden Amerika pazarına daha küçük bir SUV getirmeyi planlıyor.

Bu karar, Rivian’ın kaynaklarını çok ince bir şekilde yaydığının ve büyük taahhütlere tam gaz gitmeden önce birisinin bu sefer acil durum frenini çektiğinin kabulünden başka bir şey değil. Bir yandan Mercedes’i masaya davet eden ve sonra çekip giden şirket için iyi bir görünüm değil, diğer yandan yönetimin nihayet şirketin yetenekleri konusunda gerçekçi olmaya başladığını gösteriyor ve bu yatırımcılar için iyi bir sinyal olarak okunabilir.

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz