Ana SayfaAkıllı TelefonSamsung Galaxy S21 FE'nin Çıkışı Ekim Ayına Ertelendi!

Samsung Galaxy S21 FE’nin Çıkışı Ekim Ayına Ertelendi!

Samsung'un bu yıl sunacağı yeni bütçe dostu amiral gemisi Galaxy S21 FE'nin çıkışı Ekim ayına ertelendi. Yeni özel modelin ertelenmesinin en büyük sebebi dünya çapında meydana gelen çip kıtlığı oluyor.

-

A101’e Gelecek Teknolojik Ürünler!

Günümüzün en büyük market zincirlerinden biri olan A101 ülkemizde oldukça tercih edilen bir marka haline gelir oldu. 81 ilde de bulunan market son zamanlarda...

Güney Kore’li dev Samsung, bu yıl yeni amiral gemisi Galaxy S21 serisi ile karşımıza çıkmıştı. Şirket bu serisiyle birlikte Android akıllı telefon pazarında yine ilk sırada yer almaya devam ederken, aynı zamanda geçen yıl başlattığı bir geleneği bu yılda devam ettirmek istiyor. Şirket bu geleneği geçen yıl Galaxy S20 FE ile başlattı.

Bu yıl ise Galaxy S21 FE ile devam edecek olan bu bütçe dostu amiral gemisi serisi, daha çok amiral gemisi sınıfına bütçesi yetmeyen ama üst donanım özelliklerine sahip bir model telefon kullanmak isteyen kullanıcılar için üretilmiş bir seri oluyor. Bugün ortaya çıkan bir habere göre şirketin yeni bütçe dostu amiral gemisini Ekim ayına ertelediği söyleniyor.

Her ne kadar geçtiğimiz aylardan beri yalanlanan bu gecikme haberi, bugün ise kesinleşmiş durumda. Yeni habere göre Ağustos ayında lansmanı yapılması beklenen Galaxy S21 FE‘nin, Ekim ayında tanıtılacağı yer alıyor. 1000 dolar bandında olması beklenen yeni amiral gemisinin, Güney Kore ve Japonya pazarında satışa sürülmeyeceği daha önce açıklanmıştı. Cihaz ilk çıkışını ABD ve Avrupa ülkelerine daha sonra diğer küresel pazarlara yapacak.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S21 FE, Bluetooth Sertifikasına Kavuştu

Şirketin içinden sızan bilgilere göre bu ertelemenin en büyük sebebinin dünya genelinde yaşanan çip üretim kıtlığı olduğu bildiriliyor. Samsung, yeteri kadar çip üretimi yapamadığı için yeni modelinin üretimini geciktirme kararı almış olabilir. Yaşanan bu yonga üretim kıtlığı gelecek yıl piyasaya çıkması beklenen yeni Galaxy Note serisini bile etkileyecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S21 FE, Önümüzdeki Ay Satışa Sunulabilir!

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.