Ana SayfaOtomobilSteam artık Tesla Model S ve Model X'te kullanılabilir

Steam artık Tesla Model S ve Model X’te kullanılabilir

Tesla, şu anda oynanabilir binlerce oyunla Model S ve Model X elektrikli arabalarında Steam entegrasyonunu başlattı.

-

YouTube İçin En İyi Video Yapma Uygulamaları 2023

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen herkes video içeriği üretebilmek için kolları sıvadı. Eğer siz de...

Tesla, Steam’i elektrikli arabalarına entegre etme sözünü yerine getirdi ve şu andan itibaren hizmet hem Model S hem de Model X araçlarda mevcut. Bunu en son Temmuz’da duyduk, Elon Musk Ağustos’ta bir demo yayınlayacağına söz veriyordu ama Ağustos geldi ve geçti.

Bugün şirket, “tatil güncellemesinin” bir parçası olarak Steam Beta’yı yayınladı ve anında sahiplerine Tesla’nın ekranında oynanabilen binlerce oyun içeren eksiksiz bir Steam kitaplığına erişim sağladı. Bu, Supercharger ziyaretlerini eğlenceli hale getirmenin kesin bir yoludur:

Ne yazık ki herkes Steam’i kullanamayacak. Yalnızca 2020’den itibaren üretilen en son Model S ve Model X’in sahipleri, güncel işlem birimlerine sahip arabaları sayesinde Steam erişiminden yararlanabilir. Entegre AMD Navi 23, en yeni Model S ve Model X’teki grafikleri yöneten ve şu anda Steam entegrasyonu yapabilen tek modeldir.

Ham işlem gücünün yanı sıra, depolama önemli bir rol oynar ve yine en yeni arabalar bundan daha fazlasını sunar. Bu, grafik olarak zorlu oyunları indirip oynamanın tüm sistemin performansını etkilemeyeceği anlamına gelir. Sırf çocuklar Witcher oynuyor diye Model 3’ün otobanda tam hızda arıza yaptığını görmek istemeyiz.

En son güncellemeyle Tesla, en pahalı modellerinden ikisini piyasadaki en pahalı oyun sistemlerine dönüştürdü. Model S ve Model X araç bilgisayarının performansı diğer oyun konsollarıyla karşılaştırıldı ve Tesla’nın neredeyse PlayStation 5 veya Xbox X kadar iyi olduğu ortaya çıktı.

5G bağlantısının istikrarlı bir şekilde gelişmesiyle ve artık Model S ve Model X’te yerleşik Steam ile, trafikte takılmak veya uygun bir Supercharger beklemek artık bir sorun değil. Tesla’larını evde şarj edenler için garajda birkaç saat oyun oynamak mantıklı bir fikir gibi geliyor. 140.000$’lık Model S Plaid varken kimin PS5’e ihtiyacı var ki?

-- Reklam --

Tesla Cybertruck Üretimi 2024’e Ertelendi!

Tesla'nın tuhaf görünümlü Cybertruck'ının, ilk olarak 2019 Kasım'ında duyurulduktan sonra bu yılın ortalarında seri üretime başlaması gerekiyordu. Bunun gibi...
Ahmet Ekinler
Ahmet Ekinlerhttps://ahmetekinler.com/
Uzmanlık alanı dijital medya ve pazarlama. Teknolojiye merakı ve aşırı ilgilisi onu teknoloji bloğunda makale yazma ve inceleme konularında uzman yapıyor. Her ne kadar Apple hayranı olsa da başarılı teknolojik ürünleri takdir eder.
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz