Ana SayfaSosyal MedyaTelegram Kanal Açma Nasıl Yapılır?

Telegram Kanal Açma Nasıl Yapılır?

Günümüzün popüler sosyal medya uygulaması olan telegram gün geçtikçe takipçisi artmakta. Son zamanlarda Whatsapp'da yaşanan gizlilik politikası yüzünden bir hayli takipçi kazanmıştı.

-

Netflix’in yaklaşan reklam destekli servisi çevrimdışı görüntülemeye sahip olmayacak

Netflix, gelecek yıl Microsoft'un yanı sıra reklam destekli bir servis getirecek, ancak bu özellik çevrimdışı görüntüleme seçeneği olmadan gelebilir. Geliştirici Steve Moser, Netflix iOS...

Günümüzün popüler sosyal medya uygulaması olan telegram gün geçtikçe takipçisi artmakta. Özellikle devasa grupların bulunduğunu herkes biliyordur. Birçok büyük gruplar bu sosyal medya platformunu kullanmakta. Son zamanlarda Whatsapp’da yaşanan gizlilik politikası yüzünden bir hayli takipçi kazanmıştı. Gelelim yazımızın konusuna telegram kanal açma nasıl yapılır? İlk olarak telegram nedir onu öğrenelim;

2013 yılında kullanılmaya başlanan Telegram uygulaması, Rus bir programcı tarafından geliştirilmiştir. Çevrimiçi mesajlaşma uygulaması olarak Telegram; tablet, bilgisayar ve telefonlarda ücretsiz bir şekilde kullanılabilir. Güvenlik konusunda benzerlerinden daha gelişmiş özelliklere sahip olduğu düşünülen Telegram uygulamasında mesajların gizliliği ön plandadır.

Telegram uygulaması mesaj ve mail sistemini birlikte kullanmak gibidir. Yüksek boyutlu belgeleri kolayca gönderirken, çevrimiçi mesajlaşma sistemini de aktif olarak kullanır. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Telegram, kişilerinizle ve yer aldığınız gruplardaki pek çok insanla iletişim kurmanızı sağlar. Sesli ve görüntülü arama imkanlarının yanında son derece hızlı ve basit bir kullanımla pek çok işlevi birlikte yürüten Telegram, anlık mesajlaşma uygulamaları arasında oldukça popüler bir yere sahiptir. Telegram’da nasıl kanal açabiliriz?

Telegram Kanal Açma

Telegram Kanal Açma Nasıl Yapılır
  • Telegram uygulamasını açın.
  • Sohbet sekmesinde yer alan Kalem simgesine dokunun. Cihaz modelinize göre sağ üst veya sağ alt köşede konumlanabilir.
  • Sayfanın üstünde yer alan Yeni Kanal seçeneğini seçin ve açılan sayfada üst kısımda bulunan Kanal Oluştur butonuna dokunun.
  • Açılan sayfada kanalınızın ismini, açıklamasını, fotoğrafını belirleyin.
  • Daha sonra ileri butonuna tıklayarak devam edin.
  • Kanal Türü kısmında kanalınız gizli yada genel olacağını belirleyin. Gizli kanala sadece sizin davet ettiğiniz aboneler katılabilir. Genel kanala ise isteyen herkes katılabilir.
  • Gizli Kanalı seçtiyseniz kurulum işlemini tamamlanmıştır.
  • Genel kanalı seçtiyseniz son adım olarak üyelerinizin sizi bulması için bir kullanıcı adı belirleyin. Bu sayede üyeler sizin bağlantınıza tıklayarak kanalınıza katılabilir.

Ayrıca bkz: Telegram’da Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

-- Reklam --

Haber bültenimize abone ol

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.