Ana SayfaOtomobilTesla, 1 Aralık'ta Giga Nevada'da Semi teslimat etkinliği düzenliyor

Tesla, 1 Aralık’ta Giga Nevada’da Semi teslimat etkinliği düzenliyor

-

Diablo IV Çıkış Tarihi Açıklandı!

Oyun sektörü son zamanlarda oldukça hareketli geçmeye başladı oyun sektöründe adından çokça söz ettiren Diablo...

Tesla bir süredir araca özel bir etkinlik düzenlemedi – AI Day ve Battery Day etkinlikleri ve ara sıra Rodeo ile geçiniyoruz. Şirket, Semi Truck’ların önemini vurgulayan bir teslimat etkinliği düzenlediği için nihayet bu durum değişmek üzere.

Tesla açılış etkinlikleri eskiden düzenli bir şeydi, şirket yeni arabalar, yeni ürünler ve hatta yeni hizmetler piyasaya sürerken bir etkinlik düzenlerdi. Uzun zamandır yapmamıştı ve 1 Aralık’ta Semi tır için teslimat etkinliği düzenleyeceğini duyurması internette biraz heyecan yarattı:

Etkinlik Tesla’nın hissedarlarına açıktır ve katılmak isteyenlerin Tesla Hissedarlar Platformu üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir ve ardından çekilişle her hissenin bir giriş yapmasıyla birlikte katılımcılar belirlenecektir. Şanslı katılımcılar, büyük bir etkinliğe katılmaları için Giga Nevada’ya davet edilecek.

Tesla’nın ilk Semi’sini teslim etmesi uzun zaman aldı ama kamyonlar burada ve teslimatları alan ilk şirket Pepsi olacak. Bu anın oluşması beş yıl sürdü ve Tesla bunun gözden kaçmasına izin vermeyecek. Şirket nihayet kamyonlar hakkında daha fazla teknik ayrıntı yayınlayacak, belirtilen aralığın 480 ve 800 kilometrenin ötesinde bazı gerçek rakamlara sahip olacağız.

Semi siparişleri bir süre önce durdu, fiyatlarda da bir güncelleme yoktu, kamyon ve üzerine inşa edildiği teknoloji hakkında muhtemelen onlarca sorumuz var ama cevapları almak için iki hafta daha beklememiz gerekecek.

Yine de Tesla’yı tanıdığımıza göre, gösterideki tek araç Semi olmayacak. Cybertruck‘ta güncellemeler olacak ve hatta Roadster’da bir güncelleme olacak – sonuçta Semi ve Roadster 2017’de birlikte tanıtıldı.

Robotları, yapay zekayı veya alev makinelerini içermeyen bir Tesla etkinliği yapmayalı uzun zaman oldu ve sonunda Semi’yi yollarda görmek güzel. Şimdi Tesla’nın tek yapması gereken üretimi hızlandırmak – şirketin yılda 100.000 kamyona ulaşması biraz zaman alacak, gelecek yılki 50.000 kamyonluk hedefi iddialı. Bekleyip göreceğiz.

-- Reklam --

Star Wars Jedi: Survivor Tanıtıldı!

Günümüzün en büyük kurgu evrenlerinden birine sahip olan Star Wars serisini bilmeyen yoktur. Özellikle oyunları yanında filmleri ile birçok...
KaynakArenaev

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz