Ana SayfaİpucuTikTok Ses Değiştirici Nasıl Kullanılır?

TikTok Ses Değiştirici Nasıl Kullanılır?

TikTok'un birbirinden farklı ses seçeneğine sahip olduğunu bilmeyen yoktur. Bu seçenekler, sesinizi bir kedi, yankı, robot gibi veya helyumdan etkilenmiş gibi çıkaran efektler içerebilir. Biz de bu yazımızda TikTok'un ses değiştiricisine nasıl ulaşacağınızı gösteriyoruz.

-

Spotify Premium Ücretlerine Zam Geldi!

Günümüzün en çok kullanılan uygulamalarının başında gelen Spotify, premium abonelik ücretlerine Şubat ayında %42 oranında...

TikTok, kaydettiğiniz TikTok videolarında sesinizi değiştirmek için kullanabileceğiniz eğlenceli bir ses değiştirici özelliğine sahiptir. Bu özellik, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli ses efekti seçenekleriyle birlikte gelir. Bu seçenekler, sesinizi bir kedi, yankı, robot gibi veya helyumdan etkilenmiş gibi çıkaran efektler içerebilir.

Bu yazımızda, kendi videolarınızda tüm ses efektlerini kullanabilmeniz için TikTok’un ses değiştirici özelliğine nasıl erişeceğinizi göstereceğiz.

TikTok’un ses değiştiricisi nasıl kullanılır?

Uygulamada, TikTok’un ses değiştirici özelliğinin resmi olarak bu şekilde adlandırılmadığını belirtelim. Ses Düzenleme bölümünden erişebileceğiniz bir ses efektleri koleksiyonundan daha fazlası olduğunu da ekleyebiliriz.

Bu ses efektlerini denemeye başlayabilmeniz ve TikTok’un Ses Düzenleme bölümüne erişmek için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz.

1. Adım: Mobil cihazınızda TikTok uygulamasını açın ve videonuzu normalde yaptığınız gibi kaydetmek için Artı işareti simgesini seçin. Sadece konuşurken kendinizi kaydettiğinizden emin olun.

2. Adım: Videonuzu kaydetmeyi bitirdiğinizde, otomatik olarak video düzenleme ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekranda, Ses düzenleme seçeneğini seçin. Bu seçenek ayrıca bir mikrofon simgesiyle işaretlenmiştir.

3. Adım: Bir sonraki ekranda, ekranınızın üst kısmında videonuzun bir önizlemesi ve ekranınızın alt kısmında bir dizi ses efekti sunulacak. Neyi seçmeniz gerektiğini görmek için efekt seçeneklerini kaydırabilirsiniz.

Videonuzdaki bir ses efektini önizlemek için: Bir efekt seçin ve ardından videonuzun önizlemesinde Oynat üçgeni simgesini seçin. Videonuz, seçtiğiniz efektle değiştirilmiş sesinizi otomatik olarak oynatmalıdır.

4. Adım: Seçtiğiniz efektten memnunsanız Kaydet’i seçin.

TikTok

Daha sonra önceki video düzenleme ekranına geri götürüleceksiniz. Ancak bu kez videonuz, seçtiğiniz ses efekti eklenmiş olarak sesinizi otomatik olarak oynatır. Artık videonuza filtreler veya normalde yaptığınız diğer şeyleri ekleyebilir ve ardından videonuzu yayınlamayı bitirmek için İleri’yi seçebilirsiniz.

Belirli ses efektlerinin kullanılabilirliği hakkında bir not

Belirli ses efektlerine nasıl erişeceğinizi görmek için bu yazıya gelmiş olabilirsiniz. Ancak ne yazık ki, diğer TikTok kullanıcılarının kullandığını gördüğünüz tüm ses efektleri herkes tarafından kullanılamıyor. Ses değiştirici özelliği, aslında videolarınızda kullanabileceğiniz bir ses efektleri koleksiyonudur, ancak herkesin aynı efekt koleksiyonuna sahip olmadığını belirtmeliyiz. 

-- Reklam --

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro Sızıntıları Paylaşıldı!

Xiaomi Pad 5 ve Pad 5 Pro, 2021'de Xiaomi'nin tablet serisini yeniden canlandırdı. Aradan geçen bir yıl sonunda Xiaomi,...
Ayşen Sıla
Ayşen Sıla
Yeni dünyaya olan merakımla birlikte pekişen yazım alanında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Tam şu anda kendi kitabımı kaleme alırken, dünyamızı kuşatan ve hayatımızın bir parçası haline gelen teknolojiye dair her şeyi ilgiyle takip ediyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz