Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, Reklam Verenlerden Büyük Darbe Yedi!

Twitter, Reklam Verenlerden Büyük Darbe Yedi!

Günümüzün en büyük sosyal medya platformu olan Twitter, yürüttüğü politikalar nedeniyle en yüksek reklam ödemesi yapan markalarının büyük çoğunluğunu kaybetti.

-

Spotify, 205 Milyon Premium Aboneye Ulaştı!

Spotify, 2022'nin son çeyreği için mali raporunu yayınladı. Spotify, 2023 yılının başıyla beraber toplamda 250...

Günümüzün en büyük sosyal medya platformu olan Twitter, yürüttüğü politikalar nedeniyle en yüksek reklam ödemesi yapan markalarının büyük çoğunluğunu kaybetti.

Elon Musk’un Twitter’i satın almasıyla beraber Twitter’ın birçok politikası değişiklik gösterdi. Bu değişiklikler, Twitter’ın yararından çok zararına yol açtı. Bazı şirket çalışanları bile Elon Musk’tan sonra Twitter’ın batacağını bile dile getirdi.

Twitter’ın en büyük gelirini reklamlar karşılıyor. Reklam verenlerin Twitter’a olan güveni her geçen gün azalıyor. Bu yüzden Twitter, gelir konusunda önümüzdeki günlerde ciddi sıkıntılar yaşayacağa benziyor.

twitter elon musk

Birçok büyük reklam veren, 1 aylık süreçte Twitter ile bağlarını koparma kararı aldı. Yaklaşık 100 kadar büyük reklam verenden, 50 tanesi bağını tamamen kopardı. Bu reklam verenlerden bazıları şu şekilde;

  • LinkedIn Corporation
  • Ford
  • MailChimp (The Rocket Science Group)
  • Nestle
  • Meta Platforms, Inc.
  • American Express Company
  • Hewlett-Packard (HP)

Twitter, politikalarına dikkat etmediği sürece daha fazla reklam veren kaybedeceği kesin gibi duruyor. Önümüzdeki dönemde Twitter’ın yeni politika izlemesi bekleniyor.

BeReal, Instagram’ı Tahtından Etmeye Kararlı!

-- Reklam --

Tesla Model Y’nin Direksiyon Simidi Trafikte Düştü!

Yepyeni bir Tesla Model Y'nin direksiyon simidi, aracın bir New Jersey sakinine teslim edilmesinden sadece 6 gün sonra otoyola...
İbrahim Özbek
İbrahim Özbek
Teknoloji ve espor dünyasında hakkında gelişmeleri yakından takip ediyor. Ayrıca sinema ve edebiyat alanında kendimi geliştirmek için çalışıyorum. Yaptığım çalışmalar ve araştırmalar ile beraber kendimi geleceğe hazırlıyorum.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz