Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, Türkiye İçin Bir Yetkili Atayacak!

Twitter, Türkiye İçin Bir Yetkili Atayacak!

Twitter, Türkiye için bir temsilci atamaya hazırlanıyor. Yasa dışı ve zararlı içeriklerin engellenmesi için çalışmalar sürüyor.

-

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan Cuma günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, Twitter’ın ülkenin yeni sosyal medya yasasına uymak için Türkiye’de bir yerel temsilci tutacağını söyledi. Kaliforniya merkezli şirket de kararıyla ilgili bir açıklama yaptı.

“Türkiye’de hizmet sunmaya yönelik devam eden çabalarımızda, kısa süre önce değiştirilen 5651 sayılı İnternet Yasasını yakından inceledik. Twitter’ın Türkiye’de onu kullanan herkesin kullanımına açık kalmasını sağlamak için, bir tüzel kişilik kurmaya karar verdik.” dedi.

“Bu karara gelirken, temel misyonumuza rehberlik ettik: açık, halka açık sohbeti savunma ve hizmetimizin her yerdeki insanlara sunulmasını sağlama. Türkiye’de Twitter’ı kullanan kişilerin seslerini ve verilerini korumaya kararlıyız. Devam edeceğiz. hükümetten ve kolluk kuvvetlerinden gelen talepleri nasıl ele aldığımız konusunda şeffaf olmak istiyoruz,” diye de ekledi.

“Twitter, ifade özgürlüğü üzerine kuruldu ve insanların evrensel görüşlerini çevrimiçi ifade etme haklarına saygı duyuyoruz. Twitter’da belirlenmiş bir insan hakları fonksiyonumuz var ve süreçlerimizi, ürünlerimizi ve politikalarımızı sorumlu tutuyoruz – her zaman olduğu gibi uygulayacağız . Kurallarımız tarafsız ve mantıklı olmaya devam edecek.”

twitter

Yeni sosyal medya düzenlemeleri 2020 yılının Ekim ayında yürürlüğe girerek Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal platformların kamusal kullanımında yeni bir dönemin başlangıcı oldu.

İktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ‘ye göre, yeni düzenlemeler vatandaşların kişisel verilerini korumayı hedefliyor ve Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya kuruluşlarının ülkede temsilci bulundurmasını zorunlu kılıyor. Bu da yasa dışı içerik ve zararlı içeriğe erişimi engellemek için yapılıyor.

Ayrıca Bkz: Twitter Hoşlanmadığınız Kişileri Sizin Yerinize Engelleyecek! Şimdi İşler Değişti!

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here