Ana SayfaSosyal MedyaTwitter, uçtan uca şifreli sohbetler getiriyor

Twitter, uçtan uca şifreli sohbetler getiriyor

-

Star Wars Jedi: Survivor Tanıtıldı!

Günümüzün en büyük kurgu evrenlerinden birine sahip olan Star Wars serisini bilmeyen yoktur. Özellikle oyunları...

Twitter, Elon Musk’ın sosyal ağı rekor satın almasının ardından personelin ve mühendislerin büyük bir kısmının işten çıkarılmasıyla kargaşa içinde. Android için Twitter’ın en yeni sürümü şu anda hazırlanmakta olan bazı yeni özelliklere bir bakış sunduğundan, geri kalan ekip yeni özellikleri hızlı bir şekilde sunmakla görevli gibi görünüyor. Bunlar arasında, Twitter’ın ilk olarak 2018’de araştırmaya başladığı uçtan uca şifreli sohbetler üzerinde devam eden çalışmalar var.

Uçtan uca şifreli sohbetler için ilk kodun 2018’de ortaya çıkmasından sonra, bu özelliği çevreleyen işler giderek sessizleşti ve Twitter özelliği terk etmiş gibi göründü. Şimdi, 2022’de, uygulama dedektifi Jane Manchun Wong, Twitter Android uygulamasında şirketin bu özellik üzerinde yeniden çalıştığını gösteren yeni ipuçları tespit etti. Hatta Twitter’ın yeni sahibi ve CEO’su Elon Musk, Wong’un bulgusuna sadece göz kırpma emojisi göndererek yanıt verdi. Bu, özelliğin aslında er ya da geç ortaya çıkabileceğini gösteriyor.

Elon Musk, Twitter satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce, platformdaki sohbetlere uçtan uca şifreleme eklemek istediğini açıkça belirtti.

Twitter, sohbetlerine uçtan uca şifreleme eklerse, platformdaki iletişim, WhatsApp ve Signal ile aynı güvenlik düzeyine yükselebilir. Her iki mesajlaşma platformu da varsayılan olarak uçtan uca şifreleme sunarak konuşma ortakları dışında hiç kimsenin, hatta kendi sunucularının bile mesajları deşifre etmesine izin vermez. Yine de WhatsApp, mesajların ne zaman gönderildiği ve kimin aldığı hakkında Signal’den daha fazla meta veri toplar ve depolar.

Henüz bir zaman çizelgesi olmayan uçtan uca şifreli mesajların aksine, Elon Musk’ın planladığı yenilenen Twitter Blue aboneliğinin bir bitiş tarihi var. Şirket, 8 $ ödemeye istekli herkesin doğrulanmasının ardından platformda kimliğe bürünme, spam ve dolandırıcılığın başlaması nedeniyle durdurulması gerektikten sonra 29 Kasım’da yeniden başlatılacağını söylüyor.

Diğer değişikliklerde, Twitter’ın en yeni Alpha sürümü Android 13 için temalı bir simge de ekledi. Twitter’ın bu sürümünü APK Mirror‘dan indirebilirsiniz.

Son değişiklikler göz önüne alındığında artık sosyal ağın bir parçası olmak istemiyorsanız, Twitter hesabınızı nasıl tamamen sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

-- Reklam --

Android telefonunuzda indirilenleri nasıl bulabilirsiniz?

Web'de gezinmek bir yaşam biçimi olduğundan, dosya indirmek çoğumuzun yaptığı düzenli bir günlük etkinliktir. Müzik, fotoğraf veya video olsun,...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz