Ana SayfaSosyal MedyaWhatsApp, kamerası için uygun bir video modunu test ediyor

WhatsApp, kamerası için uygun bir video modunu test ediyor

-

Valheim Büyük Güncellemesi Mistlands İle Geldi!

Günümüzün popüler oyunlarından biri olan Valheim çıktığı andan itibaren oldukça ilgi gören bir oyun haline...

WhatsApp, Android için en iyi mesajlaşma uygulamaları arasındadır. Pek çok yararlı yeni özellik ve eklemeyle Meta (Facebook) tarafından satın alındığından bu yana uzun bir yol kat etti. Son aylarda mesajlaşma hizmeti, çağrı bağlantıları, kendi kendinize mesaj gönderme yeteneği ve 2 GB’a kadar dosya gönderme seçeneği dahil olmak üzere bazı küçük ama önemli kullanılabilirlik iyileştirmeleri elde etti. Bu özelliklerin çoğu, genel kullanıma sunulmadan önce tabii ki uygulamanın beta testlerinde farkedildi. WhatsApp şimdi videoları kaydetmeyi ve arkadaşlarınızla paylaşmayı kolaylaştıracak başka bir kullanılabilirlik geliştirmesi üzerinde çalışıyor.

WABetaInto, WhatsApp’ın Android uygulaması için biraz değiştirilmiş bir kamera arayüzü üzerinde çalıştığını tespit etti. Şu anda, mesajlaşma uygulamasının yerleşik kamera arayüzünü açarsanız, ön kameraya geçmek ve galeriye atlamak için düğmelerle birlikte bir deklanşör düğmesi elde edersiniz. Sağ üst köşede flaşı değiştirmek için bir düğme bulunur. Video çekmek için deklanşöre uzun basmanız gerekir. Video çekerken deklanşöre basmaya devam etmeniz gerektiğinden, bu bazı senaryolarda zahmetli olabilir.

Görünüşe göre WhatsApp, yerleşik kamera uygulamasına vizörde sağa kaydırarak erişilebilen özel bir video modu ekleyerek bu davranışı değiştirmeye çalışıyor. Bu, artık deklanşör düğmesini basılı tutmanız gerekmeyeceğinden, WhatsApp içinden video kaydetmeyi kolaylaştıracaktır. Bu modun diğer bir avantajı da video kaydederken arka ve ön kamera arasında geçişe izin vermesidir—bu fotoğraf modunda mümkün değildir. Dilerseniz deklanşöre uzun basarak fotoğraf modunda da video çekebilirsiniz.

WhatsApp, yerleşik kamera uygulamasındaki değişiklikleri beta kanalında seçilen kullanıcılarla beta testi yapıyor. Programın bir parçasıysanız ve Android 2.22.21.8 veya daha yeni bir sürüm için WhatsApp beta çalıştırıyorsanız, yeni arayüzün cihazınızda görünmesi gerekir.

-- Reklam --

I.G.I. Origins Oynanış Fragmanı Yayınlandı!

Günümüzde birden çok oyun bulunmakta bu oyunlar arasında aksiyon oyunlarının yeri oldukça ayrıdır. Oldukça büyük bir kitleye sahip olan...

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya giriniz