Yerli Mitolojik Dizi Şahmaran Fragmanı Yayınlandı!

Günümüzün en ünlü platformlarından biri olan Netflix yeni Türk dizisi Şahmaran’ı duyurdu. Son zamanlarda eleştiri alan platform her geçen gün yeni içerikler ile izleyici kitlesini ekranların başına kilitlemeyi başarıyor.

Yerli dizinin konusunu Pınar Bulut tarafından hazırlanmıştır. Yönetmenlik kotuğunda ise Umur Turagay’ı göreceğiz. Dizinin yapımcıları ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar olacak.

Şahmaran dizisi ile ilgili detaylara baktığımız zaman göze çarpan birçok Türk oyuncu yer almakta. Bu oyuncuların başında Serenay Sarıkaya ile Burak Deniz yer alıyor iki oyuncuda dizide başrol olarak yer alacak.

Serenay Sarıkaya ile Burak Deniz

Dizinin kadrosundaki diğer oyuncular ise Mahir Günşiray, Ayşe Lebriz Berkem, Mehmet Bilge Aslan, Ebru Özkan, Nilay Erdönmez, Nil Sude Albayrak, Ece Ertez ve Berfu Halisdemir gibi tanındık isimlerde olacak.

İlk olarak dizi konusuna geçmeden önce bu Şahmaran kimdir kısaca açıklayalım; Şahmeran ya da Şahmaran, Türk-İran ve Anadolu mitolojilerinde görülen akıllı ve iyicil olarak bilinen belinden aşağısı yılan, üstü ise insan şeklindeki bir varlıktır.

Şahmaran Dizisinin Konusu Nedir?

Şahmaran veya Şahmeran, bildiğimiz gibi mitoloji ile ilgilenenlerin tanıdığı bir mitolojik varlıktır. Türk mitolojisinde de karşımıza çıkan Şahmaran, altı yılan üstü insan olan bir varlıktır ve “Yılanların Başı” olarak bilinir. Netflix’in diziyle ilgili yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı;

Kitaplarda okuduğumuz bu mitolojik varlığı kültüre uygun bir şekilde günümüz dünyasına uyarlamaya çalıştıklarını ifade etti senaryodan kısa bir olayla özetleyelim; Şahsu isminde ki kişi, annesini kaybettikten sonra büyük babasıyla yüzleşmek için Adana’ya gider ancak burada kendisini Mar adı verilen günümüz dünyasından olmayan bir topluluğun ortasında bulur. Şahmaran’a inanan Mar ırkı seçilen kızın Şahsu olduğunu düşünmektedir. Ve onun gelişiyle tarihi kehanetin gerçekleşmesini beklemektedirler. Ve Şahsunun macerası başlamış olur…

Cem Yılmaz, Yeni Film Hazırlıklarına Başladı!

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0