ZTE Axon 30, Muhteşem Bir Teknolojiyle Geliyor

Son zamanlarda akıllı telefon markaları, akıllı telefon tekliflerinin RAM’ini artırmak için kendi bellek genişletme teknolojisi piyasaya sürüyor. Şimdi ise ZTE, sanal RAM ile Axon 30 5G‘yi 12GB’tan 20GB RAM’e çıkaracak 8GB’lık muazzam bir bellek genişletme teknolojisini geliştiriyor.

Bellek genişletme, RAM’i sanal olarak artırmak için kullanılmayan bir telefonun ROM’unun (dahili depolama) bir kısmını kullanır. Bu sayede 3GB ve hatta 7GB gibi farklı aralıklarda bellek artışları gördük. Ama görünüşe göre ZTE bu teknolojiyi daha da geliştirmeyi hedefliyor. ZTE Tüketici Deneyimi Departmanı Direktörü Lu Qianhao’ya göre, teknoloji şimdiye kadar uygulanması nedeniyle kullanıcılar tarafından henüz iyi karşılanmadı.

Yaygın olarak benimsenmemesinin nedenlerinden birinin, son kullanıcının her zaman performansta gözle görülür bir fark görmemesi ve RAM miktarındaki artışın dışında her zaman çok fazla fayda sağlamaması olduğunu da sözlerine ekledi. Yetkiliye göre, uygulamalarından biri ücretsiz ROM’un basit bir kullanımı olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu, onu çok faydalı kılacak herhangi bir uygun arka plan programlama algoritmasından yoksun. Ayrıca, sanal RAM’deki artışın da şu anda önemli olmadığını ekledi.

Bellek genişletme, RAM’i sanal olarak artırmak için kullanılmayan bir ahizenin ROM’unun (dahili depolama) bir kısmını kullanır. Bu sayede 3GB ve hatta 7GB gibi farklı aralıklarda bellek artışları gördük. Ama görünüşe göre ZTE bu teknolojiyi daha da geliştirmeyi hedefliyor. ZTE Tüketici Deneyimi Departmanı Direktörü Lu Qianhao’ya göre, teknoloji şimdiye kadar uygulanması nedeniyle kullanıcılar tarafından henüz iyi karşılanmadı.

Ancak ZTE’nin bu sınırlamaları iyileştirmek için kendi Memory Expansion Pro teknolojisini geliştirdiğini belirtti. Yeni tescilli sistem, RAM kapasitesini 8 GB RAM artırmak için yüksek okuma ve yazma hızlarına sahip UFS 3.1 ROM’u yepyeni bir Lingxi motoruyla birleştirecek. Bu, Axon 30 5G’nin 12 GB RAM’inin bu yeni teknoloji sayesinde 20 GB’a ulaşabileceği anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir: ZTE Axon 30’un Yeni Görselleri Sızdırıldı!

Cepkolik
Logo
Register New Account
Ürünleri karşılaştır
  • Total (0)
Karşılaştır
0