Ana SayfaOyunAge of Empires 3 Hileleri Neler? Hile Nasıl Yapılır?

Age of Empires 3 Hileleri Neler? Hile Nasıl Yapılır?

Age of Empires 3 oyununu çok daha eğlenceli, daha hızlı ve çekişmeli bir hale getirmek ister misiniz? O zaman sizin için hazırladığımız Age of Empires 3 hileleri yazımıza bir göz gezdirin.

-

Age of Empires 3 hileleri, yıllar geçmiş olsa bile hala kullanılıyor. Yeni bir Age of Empires oyunu duyuruldu ve seri dörtlenecek ama hala en güncel oyun olan Age of Empires 3 ile strateji damarımızı doyurmaktayız.

Yayınlandığı tarih için söylüyorum, bu kalitede bu detayda ve bu kadar anlaşılır bir strateji oyunu var mı tartışılır? Aynı dönemde benzer strateji oyunları vardı ama çoklu oyuncu desteğinden tutun gerçek medeniyetler gibi artılarla beraber Age of Empires 3 her zaman ilk sıralarda yer aldı.

Oyuncular hala yapıma ilgi gösterdiği için yıl olmuş 2020 ve şu an bile paylaşacağımız oyun hilelerini deli gibi arayan kullanıcılar var. Uzatıyoruz ama bir şeyi daha vurgulamak istiyorum.

Oyun sürekli indirime giriyor ve yaz indirimlerinde de çok düşük fiyatlara satılıyor. Bu nedenle strateji dünyasına yeni girenler için de güzel bir alternatif oluşturuyor ve oyunu yeni alan çok kullanıcı var.

Bunun için Age of Empires 3 hile nasıl yapılır kısmından başlayarak tüm hileleri aktarmaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: Valorant Özel Oyun Oluşturma ve Hile Ayarları

Age of Empires 3 Hileleri Nasıl Yapılır?

Yeni oyunlarda, özellikle FPS türlerinde hile kullanmak için ekstra odalar açmanız, ekstra menülere girmeniz falan gerekiyor.

Bu oyunda öyle bir durum yok. Hile kullanımı çok basit. Asıl bilmeniz gereken hileyi nasıl gireceğiniz değil de hilelerin neler olduğu. Hilelerin neler olduğuna geçmeden kısaca yazalım, hile yapmak isterseniz:

 1. Oyun açıkken, aktif olarak oynuyorken “Enter” tuşuna basın ve sohbet etme ekranını açın.
 2. Sohbet ekranına, kullanmak istediğiniz hile kodu neyse onu yazmanız lazım. Kullanacağınız hile kodunu yazın ve yine “Enter” tuşuna basın ki hile aktif edilsin.

Yapacağınız bu. Bu işlem sizin hileleri doğrudan aktif etmeniz anlamına geliyor. Peki, hangi hileler var? Neleri kullanabiliriz? Oyuna nasıl renk getirebiliriz?

Age of Empires 3 hileleri

Tüm Age of Empires 3 Hileleri

Hileler içerisinde hem oyun içi kaynak toplayacağınız hileler var hem de başta anlamsız gelse de eğlenceli ögelere ulaşabileceğiniz hileler var.

Yemek Hilesi

Age of Empires 3 oyununda ne önemli derseniz, kaynaklar önemli derim. Online oyunda da bilgisayara karşı verdiğiniz mücadelerlerde de ilk yapmanız gereken şey, kaynak toplamak olacak.

Kaynak toplayacaksınız ki rakibinizden önce inşaatları yapın ve ordunuzu kurun. Yine kaynak toplayacaksınız ki oyunda ordunuzu büyütün.

Eğer ilk etapta kaynak toplamak için zaman ayırmak istemiyor ve oyunu biraz hızlandırmak istiyorsanız, bunun için kullanabileceğiniz hileler var.

Yemek hilesi bunlardan biri. “medium rare please” şeklinde yazılan hile, 10.000 yiyecek stoğu elde etmenizi sağlıyor. Her seferinde yeniden aynı şifreyi kullanarak ek kaynak elde edebilirsiniz.

 • 10.000 yemek hilesi – medium rare please – Türkçe karşılığı: “Et orta pişşin lütfen”
Age of Empires 3 hileleri

Altın Hilesi

Kaynaklardan başladık, kaynaklardan devam edelim. Oyunda araştırmaları yapmak, zırhları güçlendirmek ve geliştirmeleri almak istiyorsanız, altına ihtiyacınız var. Yani yemek kadar değerleri olan bir başka kaynak altın.

Ayrıca bkz: Age of Empires 4 Çıkış Tarihi ve Sistem Gereksinimleri

Hatta başta altınınızın yüksek olması, üretimleri daha hızlı yapmanızı ve gelişimi daha hızlı çalıştırmanızı sağladığı için, bir tık daha önemli bir hile. Sizi bayağı bir öteye atabilir. Vereceğimiz hile 10.000 altın kazanmanızı sağlıyor.

 • 10.000 Altın hilesi – give me liberty or give me coin – Türkçe karşılığı: “Ya bana özgürlüğümü ve ya da para”
Age of Empires 3 hileleri

Odun Hilesi

Zaten oyunda ne kadar kaynak var? Yiyecek, altın ve odun ana kaynak. İlk iki ana kaynağı verdiğimize göre, odun hilesini paylaşmanın zamanı geldi.

Odun, altın ve yemek kadar önem verilen bir kaynak değil. Yapılarda ve bazı askerleri alırken az miktarda odun gerekiyor.

Ha tabii bazı araştırmalar için de gerekiyor ama genelde miktarı düşük. Yine de çabuk gelişmek istiyorsanız, mutlaka oduna da ihtiyacınız var.

 • 10.000 Odun Hilesi – <censored> – Türkçe Karşılığı : Anlamsız, odunla pek alakası yok. :)
Age of Empires 3 hileleri

Havyanların Besin Değerini Arttırma

Age of Empires 3 hileleri içerisinde bana en farklı gelenlerinden birisi bu. Ama oyunu oynamış olan kullanıcılar ne kadar mantıklı bir hile olduğunu hemen anlayacaktır.

Bilmeyenler için kısaca özet geçmek isterim. Oyunda bazı yabani hayvanlar var. Mesela sığır. Bu hayvanları ele geçirip merkezinize getirebiliyorsunuz ve bunlar yiyecek kaynakları olarak kullanılabiliyor.

İşçilerinizle hayvanları keserek, yiyecek topluyorsunuz. Hayvanları ne kadar geç keserseniz, o kadar büyütmüş oluyorsunuz ve besin değeri artıyor.

Özellikle savaş durumunda, hızlı yiyecek stoğu gerektiği zaman bu hayvanlar çok işe yarıyor. Yapacağınız hile hayvanların maksimum doygunluğa ulaşmasını sağlıyor.

Aslında bu hile yerine direk 10.000 yiyecek stoğu hilesini yapabilirsiniz ama tamamen hazıra konmak yerine oyunda ufak destekler alabilirsiniz.

 • Hayvanlar şişmanlar – a recent study indicated that 100% of herdables ara obese
Age of Empires 3 hileleri

Haritayı Tamamen Açma Hilesi

Yine Age of Empires 3 oynayanlar bunun ne kadar önemli olduğunu bilecektir. Oyunda düşmanınızın yerini tespit etme ve kaynakları görmek için köşede yer alan mini haritayı açmış olmanız lazım.

Oyuna ilk başladığınız an harita sadece gördüğünüz kısım kadar açık olur ve sizin haritayı açmak için keşfetmeniz gerekir. Ama bu hileyi kullanarak başlar başlamaz, herhangi bir yeri keşfetmeden de oyunda haritayı tamamen açabilirsiniz.

 • Haritayı tamamen açmak – x marks the spot
Age of Empires 3 hileleri

İnşaat Hızı X2

Kaynaklarınız ne kadar çok olursa olsun, yapacağınız binaları için yine aynı zaman harcanır.

Çok etkilemiyor gibi gözükse de özellikle savaş sırasında yapıların hızla inşa edilmesi büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bunun için farklı bir hile kullanmak gerekiyor. Kaynak hileleri ile çok bir alakası yok.

 • İnşaat hızı X2 – speed always wins

Top Hilesi

Oyunda Osmanlı’nın yeri ayrı. Oyunun işlendiği tarihlerde en güçlü devletlerden biri konumunda olan Osmanlı için özel olarak geliştirilmiş olan bir hile bile bulunuyor.

Bu şifre ile oyuna Türk topçu birliklerini getirebiliyorsunuz. Atların çektiği o ünlü savaş toplarıyla binaları yıkmanız çok kolay oluyor.

Özellikle savaş sırasında binaları yıkması için ek bir takviye gücünüz yoksa bu şifre işinizi bir hayli görecektir.

Dev topların oyuna getirilmesini sağlayan şifre ile bir seri topçu bir birlik geliyor ve bu birlikle oyunda olduğu gibi Türkçe konuşuyor.

 • Osmanlı savaş topları geliyor – ya gotta make do with what ya got

Sosisli Savaş Arabası Hilesi

Yavaş yavaş anlamsız olan hilelere doğru gelmeye başladık. Bu anlamsız hileler içerisinde sosisli araba hilesi de bulunuyor. Oyunun dönemiyle uzaktan yakından bir alakası olmayan hile, oyuna sosisli arabalarının eklenmesini sağlıyor.

Sosisli arabaları bir simge olarak değerlendirilmesinin dışında savaş arabası olarak gösteriliyor. Arabaların önünde alev saçan silahlar var.

Bu silahları karşıdan gelen bir orduya kullandığınız zaman, ordu gözlerinizin önünde akıp gidiyor. Karşı tarafın ordusunu eritecek olan bir silaha sahip oluyorsunuz.

 • Sosisli Arabası – mustard relish and burning oil

Kamyon Hilesi

Dedik ya saçma hilelere geçtik. O zaman saçma hilelerden devam edelim. Bir sonraki hilemiz canavar kamyon.

Yıkıcı bir güç olarak kullanılan canavar kamyonlar, düşmanlarınızın binalarını yıkmak için kullandığınız bir araç oluyor. Ama tabii ki oyunla bir alakası da yok.

Oyunun geçtiği dönemle alakası olmayan arabaların, modellemeleri de çok çirkin duruyor. Bu tabii ki kişisel görüşüm. Oyunu direk bitirmek istiyorsanız, kullanabileceğiniz en güçlü yıkıcı araçlardan bir tanesi.

 • Kamyon hilesi – tuck tuck tuck

Çılgın Köpek Hilesi

Age of Empires 3 hileleri içerisinde saçma hilelerle dönem hileleri arasında kalan bir başka hile çılgın köpek hilesi.

Kuduz bir köpeği oyuna eklemeniz sağlanıyor ve bu kuduz köpek, düşmanlarınıza çok hızlı saldırıyor. Çok güçlü değil ama çok hızlı bir karakter oyuna dahil edilmiş oluyor.

 • Köpek Hilesi – we<3 fluffy!1!

Bölümü Kazanma Hilesi

Savaş sona geldi ve bir türlü yenişemiyor musunuz? Oyunu artık bitirmek istiyor ve kazanmak istiyorsanız o zaman direkt kazanma hilesi kullanacaksınız.

Böylece oyun sizin lehinize hemen sonuçlanmış olacak.

 • Bölümü kazanma hilesi – This is to hard

Tecrübe Puanı

Oyunda tecrübe puanı alarak yeni birimlere ve teknolojilere ulaşmak gerekiyor. Tecrübe puanı kazanmak için yine basit bir şifre kullanıyorsunuz.

 • 10.000 XP Hilesi – nova & orion

Uçan Ayı

Age of Empires 3 hilelerinde yine saçma ama eğlenceli olan bir başka hile, uçan ayı hilesi. Uçan ayı hilesi, oyuna bir ayı eklenmesini sağlıyor. Bu ayı tamamen savaş makinesi.

Binaları yıkmak için ya da kuşatma silahlarına saldırmak için değil de düşman birliklerine saldırmak için çağrılabilecek olan bir uçan ayı geliyor. Oyuna eklenen ayının bir de animasyonu var. Gözlerinden ışın aran bir ayı. Saldırı gücü çok yüksek değil tekrar hatırlatalım.

 • Uçan ayı – o canada 2005

Age of Empires 3 Hileleri Tek Başlık

 • 10.000 yemek hilesi: medium rare please
 • 10.000 Altın hilesi: give me liberty or give me coin
 • 10.000 Odun Hilesi: <censored>
 • Hayvanlar şişmanlar: a recent study indicated that 100% of herdables ara obese
 • Haritayı tamamen açmak: x marks the spot
 • İnşaat hızı X2: speed always wins
 • Osmanlı savaş topları geliyor: ya gotta make do with what ya got
 • Sosisli Arabası: mustard relish and burning oil
 • Kamyon hilesi: tuck tuck tuck
 • Köpek Hilesi: we<3 fluffy!1!
 • Bölümü kazanma hilesi: This is to hard
 • 10.000 XP Hilesi: nova & orion
 • Uçan ayı: o canada 2005

Bizim tespit ettiğimiz, doğru ifadeyle en çok kullandığımız Age of Empires 3 hileleri bunlar. Bu hilelere ek sizin de kullandığınız hileler varsa yorumları yollayın.

Teknolojik ürünleri incelediğimiz kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Please enter your name here